• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

09 Nisan 2021

TÜRK POLİS TEŞKİLATI 176 YAŞINDA

Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 176. Yıldönümü ve Polis Haftası ilçemizde de kutlanıyor.

Yaklaşık bir yıldır devam eden Pandemi şartları nedeniyle kısıtlı tutulan Polis Haftası etkinliklerinin bugünkü bölümü bugün saat 09.00’da Atatürk Anıtına çelenk sunulması ile başladı.

Yalvaç Anlatan Meydanı’ndaki çelenk sunma törenine Yalvaç Kaymakam Vekili ve Isparta Vali Yardımcısı Haluk Şimşek, Yalvaç İlçe Emniyet Müdür Vekili D. Ali Sarıbaş ve kurum amirleri ile Yalvaç Emniyet Müdürlüğü’nde görev yapan Polis Memurları katıldı.

Yalvaç İlçe Emniyet Müdür Vekili D. Ali Sarıbaş’ın İlçe Emniyet Müdürlüğü çelengini Atatürk Anıtına sunmasının ardından saygı duruşu yapıldı, İstiklal Marşı okundu. Ardından günün anlam ve önemini belirten konuşma İlçe Emniyet Müdür Vekili Sarıbaş tarafından yapıldı. Sarıbaş konuşmasında Türk Polis Teşkilatının başarılı bir şekilde 176 yıldır çalıştığını belirterek “Ülkemizin ve milletimizin huzur ve asayişini sağlaması kadar milli birlik ve beraberliğimizin de vazgeçilmez bir unsur olan Polis Teşkilatımız köklü kurumlarımız arasında yer almaktadır. Denetime açık, şeffaf ve hesap verilebilirlik gibi çağımızın gerektirdiği özelliklere sahip olan ve sürekli kendini yenileyen, yasalardan aldığı güçle görevini yapan teşkilatımız temel hak ve özgürlüklerin korunmasına hizmet eden güvenlik duygusunu tesiseden çok ciddi bir görevin uygulayıcısıdır. Hukuk devletinde Polis, adalete dayalı bir kuvvettir. Suçla mücadeleyi etkin kılmanın ve güvenli bir ortamı sağlamanın yolu, güvenlik hizmetlerinde toplumun katılımını sağlamak ve desteğini almaktan geçmektedir. Bugün Yalvaç, en güvenli ilçelerden bir tanesidir. Burada huzur ve güven ortamının oluşmasında en büyük pay, şüphesiz ki Yalvaç halkınındır. Halktan aldığımız bu destekle huzur ve güven ortamını sürdürmeye devam edeceğiz. Bu destekten dolayı Yalvaç halkına şükranlarımı sunuyorum Polisimiz Ata’sının izinde, Yalvaç halkının hizmetindedir. Bu duygu ve düşüncelerle Türk Polis Teşkilatı’mızın kuruluşunun 176. yılını kutluyorum” dedi.

Müdür vekili Sarıbaş’ın konuşmasının ardından Kaymakam Vekili ve Isparta Vali Yardımcısı Haluk Şimşek’in mesajı okundu. Şimşek mesajında “Huzur ve asayişi temin etmek, suç işlenmesini önlemek, suçlularla mücadele etmek uğruna gerektiğinde canlarını feda etmekten kaçınmayan, görevlerini büyük bir başarı ve özveriyle yerine getiren Polis Teşkilatımızın 176. kuruluş yılını kutluyor, bu uğurda can veren aziz ve kahraman şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, tüm Emniyet Teşkilatı mensuplarımıza başarılar diliyorum” dedi.

Bu arada Polis Haftası çeşitli etkinliklerle devam etti. Emniyet Müdür Vekili D. Ali Sarıbaş’ın verdiği bilgiye göre hafta başından itibaren çeşitli kurumlar ziyaret edildi. Sırasıyla Yalvaç Kaymakamlığı, Cumhuriyet Başsavcılığı, Belediye gibi resmi kurumları ziyaret eden Yalvaç Emniyet Müdür vekili Sarıbaş ve beraberindeki Emniyet personeli şehit ve gazi Emniyet mensuplarının ailelerini de ziyaret ettiler.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.