• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

16 Nisan 2019

Turizmci öğretmen ve öğrenciler Çekya-Makedonya’daydı

Yalvaç Antik Kent Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, Erasmus+ projesi kapsamında gittikleri Çekya ve Makedonya’dan bilgi ve görgülerini arttırmış olarak döndüler.

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığınca yürütülen 2018-1-TR01-KA102-053443 numaralı ve Turizm ve Otelcilik Öğrencileri Avrupai Nitelik Kazanıyor” isimli proje çerçevesinde 17.02.2019-02.03.2019 tarihleri arasında ilgili proje kapsamında okul öğretmen ve öğrencileri ilk olarak Çekya’ya gittiler.

Proje ekibinde, Müdür Yardımcısı Mevlüt PÜREN ve Konaklama Seyahat Hizmetleri Öğretmeni Pembe DÖLEK ile öğrenciler Sefer ŞANLI, İbrahim KAYMAK, Aykut SAKALLI, Kazim ÖNDER ve Süleyman GÖNCÜ yer aldı.

Son derece verimli geçtiği ifade edilen, proje hareketliliği kapsamında profesyonel derslerde Konaklama ve Seyahat alanı ile ilgili teorik ve uygulamalı eğitim ile öğrencilere belirli günlerde Çekçe dersi verildi. Kültürel alanlar ziyaret edilerek öğrencilerimizin genel kültür ve bilgileri tazelendi.

Projenin ikinci ayağı kapsamındaki hareketlilik Makedonya’da gerçekleştirildi. Projede Okul Müdür Baş Yardımcısı Muhammed TOSUN, Yiyecek İçecek Hizmetleri Öğretmeni Adem TURAN ile öğrenciler Fadime YAĞCI, Faden KARA, Yusuf TANIŞMAN, Yusuf İsmail UYSAL ve Mevlüt ŞAFAK yer aldı.

Triliçe Yapımı ile ilgili teorik ve uygulamalı eğitimin ardından Makedonya’nın tarihi,kültürel, turistik yerlerinin gezilmesi ile proje çalışmaları sona erdi.

Öğrencilerimizin ilgi ve isteklerinin üst düzeyde olduğu projenin çok verimli geçtiği ifade edildi. Proje sonunda öğrencilere uluslararası geçerliliği olan staj sertifikası verildi.

Projeyi gerçekleştiren okul yönetimi, öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyor, bu tür çalışmaların devamını diliyoruz.

Etiketler: » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.