• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

14 Aralık 2019

Turizm ve Kültür Danışmanlık Grubu ilk toplantısını yaptı

Yalvaç Çalışma Grubu kapsamında belirlenen sektör temsilcilerinden oluşan alt gruplardan Turizm ve Kültür Danışmanlık Grubu, ilk toplantısını perşembe günü Yalvaç Belediyesi Meclis Salonu’nda yaptı. Toplantıya, Grup Başkanlığı tarafından belirlenip davet edilen 15 kişiden 10’u katıldı.

Grubun Koordinatörlüğünü üstlenen Pisidia Antiokheia Kazı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Özhanlı öncülüğünde Meclis Salonu’nda saat 15:00’de gerçekleştirilen toplantıda sorunlar Turizm ve Kültür olarak iki ayrı başlıkta ele alındı.

Toplantıda öne çıkan en önemli görüş, tüm el sanatlarının bir arada olduğu ve gelen turistlerin rahatlıkla ulaşıp gezeceği bir konumda çarşı oluşturulması oldu. Kente turist getirmek için tur firmalarıyla görüşülmesi, bir turizm danışma bürosu açılması, çırak bulamadıkları için kaybolmaya yüz tutmuş el sanatlarının devam etmesi için Halk Eğitim tarafından kursların öncelikli olarak açılması gibi daha pek çok öneri konuşuldu. Bundan sonraki aşamada, toplantıda görüşülen konular bir rapor haline getirilip Yalvaç Çalışma Grubu üst kuruluna, değerlendirilmek üzere sunulacak.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.