• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

27 Nisan 2017

TÜBİTAK BİLİM FUARI’NIN İLKİ NFK ANADOLU LİSESİ’NDEN

yalvac_nfk_al

Tübitak 4006 Bilim Fuarları kapsamında Yalvaç Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi’nin ikinci kez düzenlediği bilim fuarı, 18-19 Nisan 2017 tarihlerinde gerçekleştirildi.

Bilim Fuarının açılış törenine Yalvaç Kaymakamı Aytekin Yılmaz, Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü, İlçe Emniyet Müdürü Tarık Korucu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Serdar Kaya başta olmak üzere ilçemizdeki kamu kurumlarının yöneticileri ve davetliler katıldı. İlçe Kaymakamı Aytekin Yılmaz açılışta yaptığı konuşmasında, bu tür faaliyetlerin ülkemizin ihtiyaç duyduğu bilim insanlarının yetişmesi sürecinde başlangıç oluşturduğunu belirterek emeği geçen herkese teşekkür etti.

İlçe merkezi ve köylerdeki okullardan çok sayıda öğrencinin ziyaret ettiği bilim fuarı iki gün sürdü. Birbirinden ilginç projelerin sergilendiği fuarla ilgili bilgi veren Okul Müdürü Zafer Yılmaz, Tübitak 4006 Bilim Fuarları kapsamında okul olarak bu yıl ikincisini düzenledikleri fuarın çok güzel geçtiğini ve ilçedeki tüm okulların fuarı ziyaret ettiğini ifade ederek organizasyonda emeği geçen öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti. Okulumuzu ve öğrencilerini kutluyoruz.

 

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.