logo

27 Haziran 2024

Trafik, park sorunu ve motosiklet terörüne çözüm isteniyor

Yalvaç’ın kronik hale gelen trafik sorunu yaz aylarının gelmesiyle iyice rahatsız edici boyuta ulaştı.

Okulların tatile girmesi ve bayram nedeniyle nüfus yoğunluğu artan ilçemizde, zaten şikayetlere yol açan trafik sıkışıklığı ve düzensizliği, park sorunu ile motosiklet terörü vatandaşı artık bıktırdı.

Çarşı içinde hemen her cadde ve sokakta yaşanan trafik ve park sorunu nedeniyle zaman zaman vatandaşlar arasında da istenmeyen olaylar yaşanabiliyor.

Araçların park yeri sorununa kalıcı bir çözüm getirilememesi nedeniyle trafik sıkışıklığı oluştuğuna da dikkat çeken vatandaşlar, “Bu konuda artık net ve somut adımlar atılmalı. Araç trafiğinde de parkında da büyük bir düzensizlik ve karmaşa yaşanıyor. Yaz aylarında nüfus yoğunluğu artınca sorun büyüyor, ki önümüzdeki ay yurtdışından gelecek gurbetçilerimiz de hesaba katıldığında iş içinden çıkılmaz hale gelecek. Bunların yanında, son günlerde hem trafik ve can güvenliğini tehlikeye atan hem de çevreye büyük rahatsızlık veren bir motosiklet sorunumuz bulunuyor. Bu konuda denetimlerin sıkılaştırılmasını istiyoruz. Tüm bu sorunların çözümü için Kaymakamımız başta olmak üzere trafik ekiplerimiz ve belediyemizin iş birliğiyle çalışma yapılmasını bekliyoruz.” değerlendirmesinde bulundular.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.