• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

05 Eylül 2018

TOROSGAZ’dan DOĞALGAZ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

Doğalgaz hat döşeme çalışmaları son hızla sürerken doğalgaz dağıtım firması TOROSGAZ ile Yalvaç Belediyesi tarafından halkı bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Geçtiğimiz yıl yaz aylarında Akköprü mevkiine kurulan doğalgaz istasyonundan gazın şehir merkezine ve çeşitli mahallelere ulaştırılması için bu yıl planlanan çalışmaların %95 oranında tamamlandığı bildirilirken 29 Ekim 2018 tarihinde Yalvaç’ın büyük bir kısmında doğalgazın kullanılmaya başlanacağı bildirildi.

 

TÜTÜNCÜ: Hep Birlikte Başardık

Yalvaç Belediye Kültür Merkezi Düğün Salonu’nda saat 21.00’de başlayan toplantıda ilk olarak Yalvaç Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü konuştu. Tütüncü, dağıtım firması Torosgaz’ın geçtiğimiz Mayıs ayında başlattığı şehir içi hat döşeme çalışmalarının bu yıl planlanan bölümünün büyük oranda tamamlandığını belirterek şunları söyledi: “Halkımızın heyecanla beklediği doğalgaz kullanımı için son aşamaya gelmiş bulunuyoruz. İnşallah bu kış ilçemizin önemli bir kısmı doğalgaz kullanacak. Halkımızla birlik beraberlik içinde bunu başardık, bunu başarırken de birçok engeli aştık. Şükürler olsun çok kısa bir süre sonra ilçemizde doğalgaz kullanmaya başlayacağız. Hat döşeme çalışmaları sırasında meydana gelen bazı olumsuzlukları da belediye olarak hemen müdahale ederek düzeltme gayreti içindeyiz. Yaşanan bazı sıkıntıların giderilmesi için azami çaba sarfediyoruz, halkımızın bu konuda gösterdiği anlayış için teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Tesisatlarınızı Sertifikalı Firmalara Döşetin

Tütüncü’nün ardından Torosgaz Müşteri Hizmetleri Şefi Mahmut Sarı abonelik işlemleri ile ilgili olarak izlenecek yol hakkında bilgi verdi. Sarı’nın verdiği bilgilere göre, Doğalgaz aboneliği için geçmiş yıllarda 335 TL. ödeme yapan vatandaşlar bu miktarı 611 TL’ye tamamlayacak ve sözleşme yapılacak. Bunun ardından da Torosgaz tarafından açıklanan sertifikalı firmalardan birine tesisat döşeme işlemi yaptırılacak. Son olarak Torosgaz yetkililerinin tesisat üzerinde yapacağı kontrollerin ardından abone olan vatandaşımız doğalgaz kullanmaya başlayacak. Doğalgaz döşeme işini yapacak olan sertifikalı firmalara www.torosgaz.com.tr adresinden ulaşılabilecek.

 

Planlanan Çalışmanın %95’i tamamlandı

Abonelik işlemleri ile ilgili verilen bilgilerin ardından toplantıya katılan vatandaşlarımız merak ettikleri konularla ilgili çeşitli sorular sordular. Vatandaşlardan gelen soruları Torosgaz Bölge Müdür Yardımcısı Fatih Güneş yanıtladı. Vatandaşlarımızdan en çok ‘toplu olarak kullanılan binalarda doğalgaz kullanımının nasıl olacağı’ şeklinde sorular geldi. Torosgaz Bölge Müdür Yardımcısı Fatih Güneş, 8 ve üzerinde daire bulunan binalarda çoğunluğun kararının esas alınacağını bildirdi. Buna göre 8 ve üzeri daire sayısına sahip binalarda apartman yönetimi oluşturulacak ve bir karar defteri tutularak doğalgaz almak isteyen daire sayısı daire sayısının bir fazlası olması halinde abonelik işlemi için başvuruda bulunulabilecek. 8 dairenin altında olan binalarda ise şahsen dilekçe ile abonelik için başvurulabilecek.

 

Yalvaç’ın % 55’i 29 Ekim’de DOĞALGAZA KAVUŞUYOR

Toplantıda Fatih Mahallesi Muhtarı Kadriye Göktekin söz alarak Mahallelerinin doğalgaz hattının çok yakınında olmasına rağmen mahallelerine hat döşenmediğini dile getirdi ve Fatih Mahallesi’ne  doğalgazın  ne zaman getirileceğini sordu. Torosgaz Bölge Müdür Yardımcısı Fatih Güneş, Torosgaz’ın bu yıl Yalvaç’ta % 55lik bir kesime hat döşeme çalışması planladığını, bu planlamanın da geçmiş yıllarda doğalgaz getirilmesi için müracaat edip para yatıranların mahallelere dağılımına göre yapıldığını, buna göre de Fatih Mahallesi’nde para yatıranların sayısının daha az olduğunu gösterdiğini, buraya ve diğer yerlere önümüzdeki yıl doğalgazın ulaşacağını ifade etti. Güneş, “Torosgaz olarak mevcut durumda Yalvaç’ta planlanan % 55’lik kısmın hat döşeme işlemi tamamlanmak üzere. Hedeflediğimiz gibi 29 Ekim 2019 tarihinde Yalvaç’a doğalgaz verilecek.

 

En Güvenli Yakıt DOĞALGAZ

Doğalgaz’ın en güvenli yakıt olduğunu belirten Güneş, bir soru üzerine şunları söyledi: “Bize daha önce gelen sorulardan biri burada da soruldu: ‘Kombimizi dairenin dışında nereye koyabiliriz?’ Doğalgaz kombilerinin dairenin içinde yer alması gerekmektedir. Doğalgaz dünyanın en güvenli yakıtıdır, ancak sizin kontrolünüzde olması şartıyla. Öyle merdiven boşluğuna, apartman girişine ya da bodruma koyarsanız sizin kontrolünüzden çıkar, bu da istenmeyen durumlara yol açabilir. O nedenle kombiler dairenin içinde olmalıdır.” dedi.

 

Yalvaç Belediyesi’ne, TÜTÜNCÜ’ye Teşekkür

Torosgaz Bölge Müdür Yardımcısı Fatih Güneş, doğalgazın Yalvaç’a getirilmesi çalışmaları ve hat döşeme çalışmaları sırasında Yalvaç Belediyesi’nden büyük destek gördüklerini belirterek “Çalışmalarımızın hedeflediğimizden önce tamamlanması için büyük gayret gösteren Yalvaç Belediyesi ve Başkanı Sayın Tütüncü’ye destek ve katkılarından dolayı şirketimiz adına teşekkür ediyorum.” dedi. Toplantı saat 22.30 sıralarında sona erdi.

 

Her Zaman Destek Olduk, Olacağız

Toplantının ardından görüştüğümüz Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü gazetemize yaptığı açıklamada şunları dile getirdi. “Göreve geldiğimiz günden bu yana BOTAŞ’la olsun, yetkili firma olan TOROSGAZ’la olsun her türlü işbirliği ve kolaylığı sağlamak için gayret gösterdik. Biz burada da her türlü desteği vererek, kolaylığı sağlamak için belediyemizin tüm imkanlarını seferber ettik. Bu hepimizin ihtiyacıdır, o tarafa, bu tarafa çekmeden, herkes üzerine düşeni yaptı. Ve en kısa sürede şehrin tamamına bu imkanın gitmesi için destek olmaya devam edeceğiz. Daha önce de söylediğim gibi doğalgazı Yalvaç halkı ile birlikte birlik beraberlik içinde ilçemize kazandırdık. Burada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Yalvaç’ımıza hayırlı uğurlu olsun.”

 

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.