• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

25 Temmuz 2019

TOKMACIK’TA UYUŞTURUCU OPERASYONU

Isparta İl Jandarma Komutanlığından verilen bilgiye göre, ilçemize bağlı Tokmacık köyünde yapılan bir operasyon sonucu uyuşturucu madde ticareti yaptıkları şüphesiyle iki kişi, değişik miktarlarda uyuşturucu ve çeşitli silahlarla birlikte yakalanarak gözaltına alındı.

 

Konuyla ilgili olarak Isparta İl Jandarma Komutanlığından yapılan açıklama:

Isparta İl Jandarma Komutanlığınca, uyuşturucu ile mücadeleye yönelik yapılan çalışmalar sonucu, Yalvaç ilçesi Tokmacık köyünde ikamet eden iki şahsın uyuşturucu ve

uyarıcı madde ticareti / uyuşturucu madde elde etmek  maksadıyla yasa dışı kenevir bitkisi ekimi yaptıkları bilgisi alınmıştır.

Bu kapsamda, şüpheli şahısların yakalanmasına yönelik üç ayrı ev ve eklentilerinde yapılan aramalar neticesinde; (711) gram kubar esrar, (262) kök kenevir bitkisi, (10) gram kenevir bitkisi tohumu, (1) adet hassas terazi, (4) adet ruhsatsız av tüfeği, (1) adet kurusıkı tabanca ve (2) adet tabanca şarjörü ele geçirilmiştir.

Uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti yaptığı tespit edilen şüphelilerden; R.B (41) isimli şahıs tutuklanmış ve S.B. (67) isimli şahıs adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştır.

Isparta İl J.K.lığı, Uyuşturucu ile Mücadelede mevcut yasalar çerçevesinde kendisine tevdi edilen görevleri üstün vazife ve görev anlayışıyla yerine getirme azim ve kararlığı içerisinde çalışmaya devam edecektir

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.