• MODA YAPI

logo

26 Temmuz 2022

Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Markalaşma Çalışması Isparta’da başladı

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen Tıbbi ve Aromatik Bitkilere Dayalı Üretimin Artırılması Sonuç Odaklı Programı kapsamında tıbbi ve aromatik bitki ürünlerinin daha yüksek katma değerli ürünlere dönüştürülmesi amacıyla Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Markalaşma Çalışması başlatıldı.

Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Markalaşma Çalışması’nın birinci oturumu Isparta Belediyesi Kültür Merkezi’nde Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Volkan Güler ve Isparta Belediye Başkan Yardımcısı Fahretdin Gözgün’ün açılış konuşmalarıyla başladı. Çalışmaya kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, akademisyenler, tıbbi ve aromatik bitkiler ile kozmetik sektörlerinin temsilcileri ve konuya ilgili vatandaşlar katıldı. BAKA uzmanlarının ve Markalaşma Uzmanı Alper Akın’ın sunumlarını yapmasının ardından çalışmanın birinci oturumu tamamlandı.

Çalışmanın Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreterliğinde gerçekleştirilen 2. Oturumunda ise “Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Sektöründe Markalaşma” konulu odak grup çalışması yapıldı. Söz konusu odak grup çalışmaları Antalya ve Burdur’da da yapılarak sektör ihtiyaçlarının yerinde tespit edilmesi sağlanacak. Ortaya çıkacak verilerle bölgemizdeki tıbbi ve aromatik bitkilerin markalaşma sürecine katkı sunulması hedefleniyor.

Odak grup çalışmalarına ek olarak bölgemiz illerinin kanaat önderleri ile yüz yüze mülakatlar yapılacak ve ilgili diğer paydaşlara yönelik de anket çalışmaları gerçekleştirilecek. Çalışma ile “Tıbbi Ve Aromatik Bitkiler Markalaşma Stratejisi Ve Eylem Planı” ile bölgeye özgü bir logo ve slogan oluşturulması çalışmalarının tamamlanması hedefleniyor.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.