• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

05 Aralık 2020

TEŞVİKLE İLGİLİ SAYIN VEKİLLERİMİZİN SÖZÜ GEÇERLİDİR

Yalvaç’ın teşvik düzenlemesinde alt bölge desteklerinden yararlanan ilçeler arasında olmaması hususuyla ilgili olarak da Başkan Özer şu açıklamaları yaptı:

“Son çıkarılan teşvik düzenlemesinde ilçemizin alt bölge desteklerinden yararlanan ilçeler arasında yer almadığı doğrudur. Bakanlığın yaptığı istatistiki verilere dayalı çalışmalar sonucu, ilimizde dört ilçenin bu kapsama alınmasına karar verilmiştir. OSB’si olan tek ilçe olarak bu kapsama alınmanın ilçemiz için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz ve bu hususu milletvekillerimize aktardık. Bildiğiniz gibi, değerli milletvekillerimiz, Ak Parti Yalvaç İlçe Kongremizde gündemdeki bu hususla ilgili açıklama yapmışlardır. Özellikle TBMM Başkan Vekilimiz, değerli milletvekilimiz Süreyya Sadi Bilgiç beyefendi, kongre ortamında bulunan Yalvaç Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü ve Yalvaç TSO Başkanı Yalçın Kurucu’ya hitaben, “Siz OSB işini halledin, Ankara’ya gelin teşvik işini ben çözeceğim” sözünü yüzlerce kişinin önünde vermiştir.

Biz Yalvaç olarak Yalvaç OSB işini hallettik mi? Sayın Süreyya Sadi Bilgiç’e gidip ne isteyeceğiz? Bu konunun da takipçisi olmaya devam edeceğiz. Zaten OSB hayata geçmeden, teşvik düzenlemesine Yalvaç’ı almanın bir anlamı yok. OSB’si olan ilçeler alt bölge destek listesine alındığında, OSB’de yapılan yatırımlar 2 alt bölge desteklerinden faydalanıyor. Biz OSB’yi hayata geçirememişiz ki, teşvike Yalvaç’ı alsak ne olacak? Başkan Sönmez, bu konuda da bizi değil, gitsin belediye başkanını sıkıştırsın…”

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.