• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

20 Eylül 2018

TEŞKİLAT OLARAK YEREL SEÇİMLERE ODAKLANDIK

İYİ Parti Yalvaç İlçe Başkanı İlhan Yüksel, yönetim olarak istifa edecekleri söylentilerine noktayı koyarak, görevlerinin başında olduklarını açıkladı.

İYİ Parti İl Başkanlığı’na Eğirdir İlçe Başkanı Özgür Tandoğan’ın atanmasının ardından Isparta teşkilatında yaşanan istifalarla gözlerin Yalvaç’a çevrildiği salı günü akşam rutin yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdiklerini belirten Yüksel, “Yönetim kurulumuzda bu konu tartışıldı ve büyük çoğunlukla göreve devam etmemizin daha doğru olacağı değerlendirmesini yaptık. İYİ Parti Yalvaç İlçe Teşkilatı olarak ana gündem maddemiz olan yerel seçim hazırlıklarımız konusunu ele aldık ve yol haritası belirleme çalışmalarımızı sürdürdük. Görevlendirmeler ve yapılan işlemlerle ilgili tartışacağımız pek çok konu var. Bunu zaten tartışıyoruz, hiç sorunumuz yok demiyoruz. Ancak, ülkemizin ve ilçemiz Yalvaç’ın bunca sorunlarla boğuştuğu bir ortamda, bizlere güvenen insanlara, ilk seçimimiz olmasına rağmen bizlere büyük bir destek veren seçmenlerimize borcumuz olduğunu düşünüyoruz. Bildiğiniz gibi, ülkemiz ciddi bir ekonomik krizle ve güvenlik sorunlarıyla uğraşıyor. Bu ortamda, zaten ciddi bir ekonomik daralma ve büyük bir işsizlikle karşı karşıya olan, merkezi ve yerel hizmetler noktasında öksüz kalan Yalvaç’ımız için çalışmaya devam ediyoruz, edeceğiz. Partililerimiz hiç endişe etmesin, Türkiye’nin ve Yalvaç’ın İYİ’lere ihtiyacı var. Biz de bunun için görevimizin başında olmayı sürdüreceğiz. Diğer konular, parti içi meseleler olup, bunları kamu önünde tartışmayız. Partililerimize hedef olarak yerel seçimleri gösteriyoruz. İnşallah hep beraber çalışarak Yalvaç Belediyesi’ni güzel bir ekibin yönetmesini sağlamak için gayret edeceğiz.” dedi.

 

İTTİFAK ya da İŞBİRLİĞİ GİBİ KONULAR DEĞERLENDİRİLECEKTİR

Yalvaç Belediye Başkanlığı seçimleri için ittifakın gündemlerinde olup olmadığını sorduğumuz Yüksel, “Bu konu öncelikle parti genel merkezlerinin karar vereceği bir husus. Şu an için genel merkezimiz ittifak olmadan seçimlere girilmesinin planlandığını açıklamıştır. Ancak, siyasette 24 saat uzun bir zaman. Ak Parti ile MHP arasında bir ittifak girişimi yürütülürken, diğer partilerin de bunu değerlendireceklerini düşünüyoruz. Yalvaç bazında düşünürsek, biz Yalvaç’ı yönetecek bir ekip oluşumunda diğer partilerle ve partililerle görüşmeye her zaman açığız. Genel merkezimizin çizdiği sınırlar ve talimatlar çerçevesinde bunlar değerlendirilecektir.” dedi.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.