• MODA YAPI

logo

28 Şubat 2018

TEMİZ BİR ÇEVRE İÇİN “SIFIR ATIK”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan tarafından Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde başlatılan “Sıfır Atık” Projesinin, tüm Türkiye’ye yayılması için çalışmalara başlandı. Bu kapsamda Vali Şehmus Günaydın başkanlığında bir toplantı düzenlendi.

İsrafın önlenmesini ve kaynakların daha verimli kullanılmasını amaçlayan projenin 2018-2023 yıllarını kapsayan eylem planı çerçevesinde; Kamu Kurumları, Yolcu Terminalleri, Eğitim Kurumları, Alışveriş Merkezleri, Hastaneler, Turizm Tesisleri ve Büyük İş Yerlerinde “Sıfır Atık” Projesi hayata geçirilecek. 2023 yılından sonra da tüm Türkiye’de uygulanacak.

Projenin tanıtım toplantısında bir konuşma yapan Vali Günaydın “Sıfır Atık” projesinin ülkemizin geleceği açısından son derece önem arz ettiğini ve çok iyi uygulanması gerektiğini söyledi.

“KALKINMANIN ANAHTARI”

“Sürdürülebilir bir kalkınmanın gerçekleşmesinin, ülkelerin refah seviyesinin yükselmesinde çok önemli bir etken olduğunu söyleyerek konuşmasına devam eden Vali Günaydın “Sahip olduğumuz kaynakları en iyi şekilde kullanarak, minimum seviyede atık oluşturarak ve oluşan atıkları tekrar ekonomiye kazandırarak kalıcı bir büyüme ve refahın gerçekleşmesi için gayret göstereceğiz.

“GELECEK İÇİN SIFIR ATIK”

Proje kapsamında tüm arkadaşlarımı göreve davet ediyorum. Başta eğitim faaliyetleri olmak üzere bugünden başlayarak çalışmalara başlayalım. Çocuklarımızın daha temiz bir çevrede yaşaması için bu proje çok önemli. ‘Sıfır Atık’ anlayışını toplumun tüm kesimlerine çok iyi anlatmamız lazım. Kurumlarımız bu konuyu sürekli gündemde tutacak ve devamlı bilgilendirme çalışmaları yapacak” dedi.

Vali Günaydın konuşmasının sonunda ise Türkiye’nin kalkınması ve refahının yanında çocukların geleceği için önemli olan “Sıfır Atık” projesini çok önemsediklerini ve projenin uygulanmasını sıkı bir şekilde takip edeceklerini söyledi.

Ardından toplantıda “Sıfır Atık” projesi tanıtım filmi gösterilerek sunum yapıldı.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.