• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

29 Ocak 2019

Tekin Bayram siyasi hayatındaki 5. partisi İYİ Parti’ye adaylık başvurusu yaptı

Dört dönem Yalvaç Belediye Başkanlığı yapan Tekin Bayram’ın, 7. kez Yalvaç Belediye Başkanlığı’na aday olabilmek için, siyasi hayatındaki 5. partisi İYİ Parti’ye aday adaylığı müracaatı yaptığı öğrenildi.

Siyasi hayatına Anavatan Partisi’nde başlayan, 2007 milletvekili seçimlerinde MHP’den milletvekili aday adayı olan, 2009 yerel seçimlerinde DP’den Yalvaç Belediye Başkanı olan Tekin Bayram, 2014 yerel seçimlerinde de Ak Parti’den aday olmuş, seçimi kaybetmişti. Tekin Bayram ayrıca 2015 seçimlerinde ve en sona 24 Haziran 2018 seçimlerinde Ak Parti’den Isparta Milletvekili aday adayı olmuş, ancak aday yapılmamıştı.

İYİ Parti Genel Merkezi’nden aldığımız bilgilere göre, Tekin Bayram’ın siyasi hayatında 5. durağı da İYİ Parti oldu. İYİ Parti Genel Merkezi’ne aday adaylığı müracaatı yapan Tekin Bayram’ın yanı sıra daha önce Çağlayan Yalva başvuruda bulunmuştu.

İYİ Parti’de CHP’yle ittifak konusundaki görüşmelerin de tıkandığı öğrenilirken, aday belirleme ile ilgili çalışmaların bir süre daha devam edeceği öğrenildi.

Tekin Bayram’ın İYİ Parti’ye müracaatının Yalvaç siyasetinde yeni gelişmelere zemin hazırlaması bekleniyor.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.