• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

07 Nisan 2019

Tek dileği Türkiye’ye defnedilmekti, Fransa’da son yolcuğuna uğurlandı

Fransa’da mahkemenin Türkiye’de defnedilmesine müsaade etmediği, eylül ayında park kavgasında öldürülen 3 çocuk babası Türk vatandaşı, Yalvaçlı hemşehrimiz Ali Ünlü’nün cenazesi Tours’da toprağa verildi.

Fransa’da eylül ayında bir alışveriş merkezinin önünde yaşanan park kavgası sonrası 3 çocuğunun gözleri önünde öldürülen Türk vatandaşı Ali Ünlü’nün cenazesi, Fransız mahkemesinin izin vermemesi üzerine 7 aydır bekletildiği morgdan alınarak Tours’da son yolculuğuna uğurlandı.

Mahkemenin yeniden otopsi yapılabilir şartı nedeniyle Türkiye’ye defnedilmesine izin vermediği Ali Ünlü’nün eşi Göksin Ünlü, daha aylarca sürebilecek bir soruşturmanın sonucunu beklemenin anlamsız olacağını söyledi. “Başka bir seçeneğimiz yok.” ifadelerini kullandı.

 

13 bin Euro’yu aileden istiyorlar

Konuyla ilgili açıklama yapan ailenin avukatı Dilek Yılmaz, şunları söyledi: “Birkaç hafta içinde mahkeme kararının kaldırılacağını düşündük. Çünkü otopsi ölüm nedenlerini açıkça ortaya koymuştu. Ancak bütün taleplerimiz başarısız oldu. Hâkim ‘Başka analizler yapılabilir’ dedi. Aslında otopsi sonuçları gerekli örneklerin yapıldığını açıkça belirmişti. Mahkeme kararıyla morgda bekletilmesine rağmen hâkim 13 bin Euro morg ücretini aileye yükledi. Yargıç bekleme kararının ailenin olduğunu öne sürerek morg masraflarını karşılamayı reddediyor. Ama bu ailenin hiçbir şeyi kalmadı, baba hayatını kaybedince ailenin tek maaşı da ortadan kalktı. Dinimizce, cenazelerin en kısa zamanda defnedilmesi gerekir. Hâkimin bu anlaşılmaz kararıyla adalet mağdurun ne dinine ne de son dileğine saygı duyuyor.”

 

Tek dileği babasının yanına defnedilmekti

Ali Ünlü’ün eşi Göksin Ünlü ise, “Eşimin tek dileği, vatanımızda, babasının yanına defnedilmesiydi. Ama 7 aydır Fransa dışında hiçbir yere onu gömmemize izin verilmedi” dedi. Ünlü’nün 13 yaşındaki oğlu Onur da hayal kırıklığını ve üzüntüsünü, “İkinci kez mağdur olduk” sözleriyle anlattı. (Kaynak: arti33.com)

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.