logo

18 Kasım 2021

Tarım Satış Kooperatifleri ve Üst Kuruluş Çalışmaları Toplantısı

Isparta’da ili genelinde faaliyet gösteren tarım satış kooperatiflerinin yer alacağı bir üst kurul oluşturulabilmesi için Isparta Ticaret İl Müdürlüğü’nün ilçelerde yaptığı bilgilendirme çalışmaları devam ediyor.

Bu kapsamda Isparta Ticaret İl Müdürlüğü’nce geçtiğimiz Pazartesi günü Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası’nda bir toplantı düzenlendi. Ticaret İl Müdürü Mehmet Akif Ülger’in başkanlığında gerçekleşen toplantıya Yalvaç Kaymakamı Haluk Şimşek, Belediye Başkanı H.Hilmi Tütüncü, Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yalçın Kurucu, Yalvaç Ziraat Odası Başkanı Ali Sarıpınar, ilçemizde faaliyet gösteren tarım satış kooperatiflerinin temsilcileri, köy muhtarları ve sebze-meyve üreticileri katıldı.

YALTSO Başkanı Yalçın Kurucu’nun verdiği bilgiye göre toplantıda İl Ticaret Müdürlüğü yetkilileri, ilimiz genelinde faaliyet gösteren tarımsal satış kooperatiflerinin bir araya gelerek oluşturacağı bir üst birlik oluşturulmasının önemi ve sağlayacağı faydalar konusunda kooperatif temsilcileri ve üretici vatandaşlarımızı bilgilendirildi ve karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

Kurucu, “Meyve – sebze üreticimizin, üretim sırasında yapacağı masrafın düşürülebilmesi, ürettiği mahsulünü değerinde satabilmesi için, kooperatifleşmesinin öneminin vurgulandığı toplantıda, tüketicinin de daha uygun fiyatlarla alışveriş yapabileceği, daha az maliyetlerle daha çok üretim yapılabileceği vurgulandı. Ayrıca şu ana kadar kooperatifleşmiş üreticilerimizin kooperatiflerinin de bir üst kurul oluşturularak daha da güçlü hale getirilmesi için paydaşlar arasında istişare yapıldı ve görüş alışverişinde bulunuldu. Herkes merak ettiği konuları dile getirdi, oldukça faydalı bir toplantı gerçekleştirildiğini düşünüyorum” dedi.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.