• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

20 Mart 2020

Tapu Kadastro’dan Korona Virüs Önlemi: WEB-TAPU

Tapu ve Kadastro Antalya Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre vatandaşlarımız Tapu ve Kadastro Müdürlüklerine gitmeden buralardaki işlemleri için internetten başvuru yapabilecek.

Ülkemizi de tehdit eden Korona Virüs adlı salgın hastalık için alınan tedbirler kapsamında “Web-Tapu” projesi ile tapu ve kadastro müdürlüklerine gitmeden internetten işlem başvurusu yapılabildiği hatırlatarak, sadece ıslak imzalı belgeler için müdürlüklere gidileceği duyuruldu.

Tapu ve Kadastro Antalya Bölge Müdürü Funda AYDIN SEYMEN tarafından yapılan yazılı açıklama:

“Korona Virüs tedbirleri kapsamında 18.03.2020 tarihinden itibaren; Tapu ve Kadastro Müdürlüklerine yapılacak olan başvurular Web-tapu sistemi üzerinden (https://webtapu.tkgm.gov.tr ), işlem (randevu) talepleri ise (yabancı uyruklu kişiler dahil)  Alo-181 çağrı merkezi aracılığıyla veya www.tkgm.gov.tr adresinden online olarak yapılacak olup, Tapu ve Kadastro müdürlüklerine randevusuz, manuel olarak yapılan başvurular kesinlikle kabul edilmeyecektir. Ayrıca Web-tapu sistemi üzerinden alınan başvurularda vatandaşlarımız sadece imza aşamasında müdürlüklerimize geleceğinden bu yöntemin seçilmesi kendilerine kolaylık ve rahatlık sağlayacaktır.

Online başvurusu alınan işlem sahipleri Tapu Müdürlüklerindeki bekleme salonlarına randevu saatinde kabul edilecektir. Herhangi bir aksaklık yaşanmaması adına randevu saatinde müdürlüklerde olunması önem arz etmektedir.

Yabancı uyruklu talep sahiplerinin her türlü mevzuat ve vatandaşlığa ilişkin bilgi talepleri www.yourkeyturkey.gov.tr üzerinden karşılanacaktır.”

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.