• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

28 Ekim 2016

Süreyya Bilgiç’ten 5 Yeni Bölümün Onay Müjdesi

bilgic3

İlçemiz geçtiğimiz haftaya Ak Parti Isparta Milletvekili, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Süreyya Sadi Bilgiç’ten gelen güzel bir haberle başladı.

Süreyya Sadi Bilgiç’in verdiği müjdeye göre, ilçemizde yeni kurulan Atayalvaç Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nca teklif edilen programlar YÖK tarafından onaylandı ve Süleyman Demirel Üniversitesi’ne bildirildi.

Konuyla ilgili haberi bizzat Okul Müdürü Yrd.Doç.Dr. Bülent Özgül’le paylaşan Bilgiç, “Yalvaç’ta yeni açılan bu okulumuzun öğrenci alımı için önemli bir aşama daha geçilmiş oldu. İnşallah kadro tahsisi ile önümüzdeki yıl bu bölümlerin iki ya da üç tanesine, bir sonraki yıl da tamamına öğrenci alımı gerçekleştirilecektir. Biz üzerimize düşen her türlü desteği vermeye devam edeceğiz. Bu güzel haberin ilçemiz için hayırlı uğurlu olmasını diliyor, Yalvaçlı hemşehrilerime saygı ve selamlarımı iletiyorum.” dedi.

Bu kararla, Atayalvaç Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’na aşağıdaki bölümlerin açılması resmiyet kazanmış oldu:

– İLK ve ACİL YARDIM,

– FİZYOTERAPİ,

– AĞIZ ve DİŞ SAĞLIĞI,

– TIBBİ LABORATUVAR TEKNİKLERİ,

– DİYALİZ.

Okul Müdürü Yrd.Doç.Dr. Bülent Özgül, okul inşaatının tamamlanmak üzere olduğunu, bu haberle, önümüzdeki yıl öğrenci alımı için çalışmaların başlatılacağını kaydetti ve “İlçemiz eğitim hayatı için önemli bu kararın ilçemize hayırlı olmasını diliyorum. Bu konuda bizleri destekleyen başta Milletvekilimiz Süreyya Sadi Bilgiç, Rektörümüz Prof.Dr. İlker Hüseyin Çarıkçı’ ya ve hayırseverimiz Dr.Türkan Atayalvaç ile emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.