• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

14 Şubat 2020

Sücüllü’den Elazığ Depremzedelerine Yardım

Elazığ ili ve çevresinde 24 Ocak tarihinde meydana gelen 6,8 şiddetindeki depremin ardından çeşitli kurumların yanı sıra ilçemiz köylerinin yardım çabaları sürüyor.

Elazığ, Malatya ve çevre ilçelerde depremden zarar gören vatandaşlarımızın yaralarını sarabilmek için ülke genelinde bir çok kurum ve kuruluş yardım çabalarını sürdürürken ilçemize bağlı Sücüllü Köyü halkı da başlattıkları kampanya ile kendi aralarında topladıkları parayı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın (AFAD) ilgili banka hesabına yatırarak Elazığ depremzedelerine yardım elini uzattılar.

Sücüllü’lü vatandaşlarla birlikte dün öğleden sonra Ziraat Bankası Yalvaç Şubesine gelerek toplanan yardımı banka hesabına yatıran Sücüllü Köyü Muhtarı Ahmet Tünel, kampanya sonucunda köy halkından  toplanan 8 bin 800 TL’lik yardım toplandığını belirtti.

Depremden etkilenen insanlarımızın yaralarının sarılması, acılarının hafifletilebilmesi için devletin ve halkın yaptığı çalışmalara bir katkıda bulunmak amacıyla köylerinde kampanya düzenlediklerini belirten Sücüllü Köyü Muhtarı Ahmet Tünel, “Bizler Sücüllü köyü halkı olarak Elazığ ve çevresinde yaşanan depremden dolayı oldukça üzgünüz. Depremdenn zarar gören insanlarımızın acılarını paylaştığımızı göstermek, elimizden geldiğince acılarını azaltabilmek için gücümüz elverdiği kadarıyla köy halkı olarak topladığımız parayı AFAD’ın banka hesabına yatırdık. Depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralananlara acil şifalar dileriz. Ülkemizde böyle acı olayların bir daha yaşanmamasını dilerken hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralananlara acil şifalar temenni ederiz” dedi.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.