logo

10 Kasım 2021

Sücüllü’de Atatürk anısına pilav ve helva ikramı

Sücüllü’de her yıl hayırsever vatandaşlar tarafından geleneksel hale getirilen 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü nedeniyle helva dağıtımı, bu yıl genişletilerek sürdürüldü.

Bu yılki etkinliğin ilk ayağı Sücüllü Şehit Süleyman Kalkan İlk ve Ortaokulu’nda gerçekleştirildi. Hayırsever Sücüllülüler tarafından, Atatürk’ün anısına, okulda saat 11.45’te tüm öğrenci ve personele etli pilav ve ayran dağıtıldı. Tüm öğrencilerin ve personelin katılım gösterdiği etkinlik nedeniyle, öğrenci ve okul personeli etkinliği düzenleyen Sücüllülü hemşehrilerine teşekkür ettiler.

Sücüllü’de Atatürk’ü Anma etkinliğinin ikinci ayağı, saat 14.00’te köy meydanında yapıldı. Köy meydanındaki etkinlikte Sücüllü halkına ve misafirlere helva, pilav ve ayran ikram edildi. Buradaki etkinliğe Sücüllü halkının yanı sıra CHP Isparta İl Başkanı Yalım Halıcı, Belediye Meclisi Üyeleri Hasan Karaca ve Burak Akşahin, CHP Yalvaç İlçe Başkanı Ali Arı ve Yalvaç’tan çok sayıda CHP’li katılım gösterdi.

Atatürk, silah arkadaşları ve şehitlerimiz ruhuna dualarla başlayan etkinlik, pilav, ayran ve helva ikramıyla sürdürüldü. Köy meydanında Sücüllülü ve Yalvaçlı vatandaşlarla sohbet eden CHP Isparta İl Başkanı Yalım Halıcı, etkinliği düzenleyen Sücüllülü hemşehrilerimizi kutlayarak, teşekkür etti.

Bizler de duyarlı Sücüllü hemşehrilerimiz Kemal Değirmenci, Bünyamin Ezel, Ömer Pay başta olmak üzere tüm Sücüllülü hayırsever hemşehrilerimizi kutluyor, hayırlarının kabulünü niyaz ediyoruz.

 

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.