logo

02 Haziran 2024

Sönmez ve Zabun’dan Eğirdir-Yalvaç ayrımı duble yolu için güzel haber: İhale kısa süre içinde sonuçlanıyor

MHP Isparta Milletvekili Basri Sönmez, gazetemizi ziyareti sırasında sorduğumuz Eğirdir-Gelendost-Yalvaç ayrımı duble yolu için herhangi bir sorun olmadığını iletti.

Bölge için çok önemli olan bu yatırımı takip ettiklerini ve tasarruf tedbirleri kapsamı dışında bırakıldığını belirten Sönmez, “Az önce Osman Zabun vekilimle de görüştüm bu konuyu. İhale değerlendirilmesi tamamlanmış durumda, muhtemelen bir hafta içerisinde kesinleşecek ve en kısa sürede yer teslimi yapılarak başlanacak. Yol yatırımı ile ilgili hiçbir sorun yok.” müjdesini verdi.

Böylece, Eğirdir-Gelendost-Yalvaç ayrımı duble yolunun tasarruf tedbirlerine takılabileceği endişesi de giderilmiş oldu. Alınan bilgilere göre, söz konusu ihalenin “Teklif Değerlendirme Tamamlanmış” aşamada olduğu ve muhtemelen Temmuz ayında yer tesliminin yapılabileceği, yer tesliminden itibaren 500 günde de bitirilmesinin öngörüldüğü kaydedildi. Çalışmalar planlandığı şekilde devam ederse 2026 yılı başında bu yolun tamamıyla hizmete açılması hedefleniyor.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.