• MODA YAPI

logo

21 Nisan 2022

Sokak köpeklerini kim öldürüyor?

Yalvaç’ta son aylarda sokak köpeklerinin çoğalması nedeniyle vatandaşlardan şikayet gelirken, diğer yandan da son zamanlarda sokak köpeklerinin zehirli iğneyle öldürüldüğü iddiaları dile getiriliyor.

Bugün sabah saatlerinde Fatih İlkokulu’nun arka tarafında şirket binası yakınlarında bir sokak köpeğinin aynı yöntemle öldürüldüğü iddiası gazetemize ulaştırıldı.

Resmi plakalı bir pikapla gelen bir şahsın köpeği tüfekle vurduğunu gördüğünü belirten vatandaş, köpeğin bir süre kaçarak caddenin ortasında can verdiğini ileri sürdü. Köpeğin görüntülerini de gazetemize ulaştıran vatandaş, köpeğin ağzından köpükler gelerek can verdiğini belirterek, bu hususun yetkililerce aydınlatılmasını istedi.

Konuyu belediyeden bir yetkiliye aktardıklarında, bu konuyu fazla büyütmemeleri tavsiyesini aldıklarını belirten vatandaşımız, “Belediyenin yapması gereken hayvan barınağı kurarak bu sokak hayvanlarını orada yaşatmaktır. Kimse sokak hayvanları nedeniyle herhangi bir yavrumuzun zarar görmesini tabii ki istemez. Ama, bunun yolu bu değildir. Kimse bu sorunu çözmek için kanuni ve insani olmayan yollara başvurmamalıdır. Yetkililerin bu olayı araştırması, engel olması ve sokak hayvanları için barınak çalışmasını bir an önce hayata geçirmesini talep ediyoruz.” dedi.

Konunun araştırılması bakımından bu iddiayı ilgililerin dikkatine sunuyoruz.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.