• MODA YAPI

logo

31 Ocak 2022

Sofular’da acı yangın: 2 gencimizi kaybettik

Yalvaç, pazartesi erken saatlerden itibaren yoğun kar yağışını yaşarken; Sofular Mahallesi’nde çıkan yangından yürekleri yakan bir haber geldi. Sofular’da sabaha karşı çıkan yangında 19 ve 21 yaşlarındaki iki gencimizi kaybettik.

Alınan bilgiye göre, 31 Ocak 2022 Pazartesi günü saat 03:03’te Sofular Mahallesi Aşağı Cami yanında bir ev yangını ihbarı güvenlik birimlerine ulaştı. Sofular Mahallesi Sofular yolu Caddesi 98 numarada başladığı tespit edilen yangına Yalvaç Belediyesi itfaiye ekibi tarafından müdahale edilirken, emniyet güçleri çevre güvenliğini alarak yangının yakın ikametlere sirayet etmesini önlemek için çevre evleri boşalttı.

Yangının ilk çıktığı ikamet sahibinin Nurettin KALELİ (1957 Yalvaç doğ.-Emekli) olduğu anlaşılırken, Kaleli’nin eşi ve kızı ile birlikte ikametten çıktıklarını, ancak evin arka tarafındaki odada uyuyan Hasan Hüseyin KALELİ (2001 Yalvaç doğ) ve Mustafa KALELİ (2003 Yalvaç doğ.)’nin evde olduklarını söylediği öğrenildi. İtfaiyenin söndürme çalışmaları sonrası girilen evin arka odasında bulunan iki kardeşin hayatlarını kaybettikleri anlaşıldı. Nöbetçi savcının talimatı ile yaşamını yitiren iki kardeş Mustafa KALELİ ve Hasan Hüseyin KALELİ otopsi ve teşhis için Yalvaç Devlet Hastanesi morguna kaldırıldılar. Hastanede yapılan otopside, her iki şahsın da ileri derecede yanmaları nedeni ile tanınmaz halde oldukları ve kesin otopsi raporunda şahısların ölüm nedenlerinin yangın ve karbonmonoksit zehirlenmesi olduğu kesinleşti.

Yangından zarar gören Nurettin KALELİ, eşi Adile KALELİ ve kız çocukları Gülay KALELİ, karbonmonoksit zehirlenmesi olma ihtimaliyle ileri tetkik ve tedavi için SDÜ Tıp Fakültesi’ne sevk edildiler. Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü kaydedildi.

Yangında ayrıca bitişikte bulunan 4 evin de zarar gördüğü öğrenilirken, mağdur olan yangınzedelerin yaralarının sarılması için çalışmalara başlandığı öğrenildi.

Yalvaç’ın haftanın ilk günü uyandığı bu acı haber Sofular Mahallesi ve ilçemizde büyük üzüntü yarattı.

Kaleli ailesine geçmiş olsun diyor, Mustafa ve Hasan Hüseyin Kaleli kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyoruz.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.