• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

SGK’dan yurtdışından gelenlere sağlık yardımı açıklaması

SGK tarafından yurtdışından gelen vatandaşlarımıza yönelik acil sağlık yardımlarına ilişkin önemli bir açıklama yapıldı.

Yapılan açıklama şöyle: “YUPASS programı kapsamında yer alan ülkelerden Fransa’dan geçici olarak (turistik amaçlı) ülkemize gelenler için bu ülke ile imzalanan sosyal güvenlik sözleşmesinde acil hal tanımı bulunmadığından Fransa sigortalıları hariç olmak üzere, Almanya için T/A 11, Avusturya için A/TR 3, Belçika için BE/TR 11 (B.T. 8) ve Hollanda için N/TUR 111 sağlık yardım hakkı formülleri bulunan sigortalılara sadece acil hallerde sağlık yardımı verilecektir.

Sağlık hizmet sunucuları tarafından acil haller dışında sağlık yardımı verilmesi durumunda sağlık yardım masrafları Kurumumuzca karşılanmayacaktır.

Sosyal güvenlik il müdürlükleri/sosyal güvenlik merkezlerince yukarıda belirtilen sağlık yardım hakkı formüllerinden birini ibraz eden sözleşmeli ülke sigortalılarına, sağlık hizmet sunucularından sadece acil servislerinden sağlık hizmeti ssalabilecekleri hususunda bilgi verilecektir.”

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.