logo

07 Ocak 2024

Şenol: “En Güçlü Adaylarla Isparta’da Seçime Katılacağız”

CHP Isparta İl Başkanı Vedat Şenol 31 Mart yerel seçimlerine ilişkin hazırlıklarının devam ettiğini söyledi. Şenol, “Önümüzde bir yerel seçim süreci var. 1 Ocak itibari ile YSK’nın seçim takvimi işlemeye başladı. Bazı ilçe ve beldelerimizde adaylarımızı ilan ettik, diğerleri için de çalışmalarımız sürüyor.” dedi.

 

“TÜM İLÇELERDE ADAY ÇIKARACAĞIZ”

Isparta merkez ve ilçeler için aday belirleme sürecinin devam ettiğini söyleyen Şenol, “Şu an için Yalvaç, Atabey, Senirkent, Eğirdir, Gelendost ve Merkez ilçe adaylarımızın belirlenmesi kaldı. Aksu’da üç aday adayımız vardı. Bir arkadaşımız daha başvurdu. Sanırım yarın toplanıp görüşerek Aksu adayımızı netleştirebileceğiz. Cumhuriyet Halk Partisi olarak Isparta’nın tüm ilçelerinde adaylarımızı çıkaracağız.” dedi.

 

“ISPARTA’DA KAZANACAK ADAYI BELİRLEYECEĞİZ”

Merkez ilçede bu dönem CHP’nin belediye başkanlığını kazanma şansının yüksek olduğunu söyleyen Şenol, “AKP ve mevcut belediye başkanı oy kaybediyor. Aynı şekilde MHP’nin de oy kaybettiğini biliyoruz. İYİ Parti’de ise aday ile parti arasındaki sorunlar nedeniyle oy kaybettiği konuşuluyor. Bu dönem CHP olarak belediye başkanlığını kazanabiliriz. Adayımızı da bu doğrultuda belirleyeceğiz. Merkez ilçede dört aday adayı arkadaşımız var. Bir arkadaşımızın daha başvuru yapacağı bilgisi geldi. Ondan sonra genel merkeze bilgi vererek, kamuoyu yoklaması yaptırarak merkez ilçede adayımızı açıklayacağız.” diye konuştu.

 

“TOPLUM YOKSULLUKTA BİRLEŞTİRİLDİ”

Açıklanan asgari ücret ve emeklilere yapılacak zamma ilişkin de açıklamalarda bulunan Şenol, “Asgari ücret 17.002 lira olarak belirlendi. Yine TÜİK tarafından açıklanan enflasyon oranı ile emeklilere %37, memurlara ve memur emeklilerine de %49 düzeyinde bir zam öngörüldü. Pahalılığının bu kadar arttığı, hiperenflasyonun tavan yaptığı bir dönemde, bu zammın bir yıl geçerli olacağını düşünürsek vatandaşın geçinmesi imkansız hale gelmiş demektir.” dedi.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.