• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

22 Temmuz 2019

Şehit Latif Keçeci Anadolu Lisesi öğrencilerinin YKS başarısı

İlçemizin başarılı eğitim kurumlarından Şehit Latif Keçeci Anadolu Lisesi’nden iki öğrencimiz, sözel puanlarda elde ettikleri derecelerle gurur verdiler.

Konuyla ilgili olarak Okul Aile Birliği Başkanı Ramazan Özdemir, öğrencileri tebrik ederek şunları söyledi:

“2019 yılında okulumuzdan 85 öğrencimiz mezun olmuştur. Öğrencilerimizden sınava girenler arasında Zeynep Menevşe Türkiye genelinde Sözel Puanda 1601. olurken, yine Türkiye genelinde Sözel Puanda Yusuf Gündoğdu 9716. olma başarısını göstermiştir.

Öncelikle öğrencilerimizi ve ailelerini tebrik ederiz.

Başarıda emeği olan öğretmenlerimize ve İdarecilerimize teşekkür ederiz.

Sınava girdiği halde hedeflediği başarıyı elde edemeyen öğrencilerimize ise gelecek yılın sınavına kadar iyi bir hazırlık yapmaları halinde eksiklerini tamamlayarak elbette başaracaklarına inanmaları gerektiğini hatırlatmak isterim.

Ayrıca üniversite bitirmiş pek çok kişinin sınava ilk girişinde istediği üniversiteye yerleşebilecek puanı alamadığını belirtmek isterim.

Başarı elbette kendiliğinden gelmez.

“Başarı için ömürlerinin bir bölümünü bedel olarak ödemeyenler,başarısızlığın bedelini bir ömür boyu öderler” özlü sözünden hareketle, başarılı olmanın tek yolunun çalışmak olduğunu hatırlatır, tüm mezunlarımıza yaşam boyu başarı ve mutluluklar dilerim.”

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.