• İYİ Parti Yalvaç Mustafa Kodal
  • MHP Hüyüklü Belediye Başkan Adayı Kadir MİNNET

logo

07 Şubat 2018

Şehit Durmuş Yıldırım Z Kütüphanesi Hizmete Girdi

Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma Programı (ÇOGEP) kapsamında Yalvaç İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından geliştirilen proje ile hazırlanan “Şehit Durmuş Yıldırım Z Kütüphanesi” Yalvaç Gazipaşa İlkokulu’nda törenle hizmete girdi.

Gazipaşa İlkokulu’nda 6 Şubat 2018 Salı günü saat 11.00’de yapılan açılış törenine Yalvaç Kaymakamı Aytekin Yılmaz, Yalvaç Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü,  İlçe Emniyet Müdürü Tarık Korucu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Serdar Kaya, MHP İl Genel Meclisi üyeleri, daire amirleri ve 1976 yılında şehit olan Emniyet Personeli Durmuş Yıldırım’ın ailesi öğrenciler katıldı.

Açılışta kısa bir konuşma yapan Kaymakam Yılmaz,” Şehit Durmuş Yıldırım Zenginleştirilmiş Kütüphanesi” projesinin gelişimi hakkında bilgi verdi ve tüm öğrencilere hayırlı olmasını diledi. Konuşmanın ardından, Gazipaşa İlkokulu’nda düzenlenen kütüphane Kaymakam Yılmaz ve Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü tarafından kurdelası kesilerek hizmete alındı. Kaymakam Yılmaz, Belediye Başkanı Tütüncü ile kütüphaneyi gezdi ve Şehit Durmuş Yıldırım’ın ailesi ile sohbe t etti. Şehit Yıldırım’ın ailesi de kütüphanenin yapımında emeği geçen herkese teşekkür ettiklerini ifade ettiler.

Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Dairesi Başkanlığı koordinesinde zenginleştirilmiş kütüphanelerin (Z KÜTÜPHANE) zeka oyunları, okuma ve dinleme materyallerinin bir arada bulunduğu, sesli ve elektronik kitaplar gibi alternatif okuma seçeneklerinden öğrencilerin faydalanabildiği, taşınabilir raflarıyla ahşap ve kumaş malzemelerle kaplanmış duvarlarıyla, estetik ve pedagojik açıdan uygun renkleriyle çocuklarda okuma alışkanlığı ve zevki uyandıran, onları kütüphaneye çekecek mekanlar şeklinde tasarlandığı bildirildi.

Z kütüphane adı verilen proje ile düzenlenen kütüphanelere aziz şehitlerimizin isimleri veriliyor. Yalvaç Gazipaşa İlkokulu’nda yapılan Z Kütüphaneye adını veren Durmuş Yıldırım’ın 15 Ağustos 1976 tarihinde Tokmacık Köyü’müzde bir kavgayı ayırmak isterken vurularak şehit olduğu belirtildi.

Zenginleştirilmiş kütüphanelerle, öğrencilerin sosyal gelişmesine katkıda bulunmak, toplumsal yaşama ilişkin bilgi ve becerilerini artırmak, öğrenme ve araştırma becerilerini geliştirmek, öğrencileri suç ortamlarından uzak tutmak, verimli zaman geçirmelerini sağlamak, toplumsal farkındalık ve duyarlılıklarını geliştirmek, milli kimlik ve aidiyet duygularını geliştirmek, emniyet teşkilatı ile bölge insanı arasında diyalogu artırmak ve bilinçli nesillerin yetişmesine katkı sağlamak amaçlandığı, 81 ilimizde Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen okullarda projenin hayata geçirildiği ifade edildi.

Çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitimine ve gelişimine katkı sağlayacak bu projede emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.

a1

a2

a3

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.