• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

ŞEHİT ATEŞİ BU DEFA ÇAY’a DÜŞTÜ

13

Suriye’de devam eden “FIRAT Kalkanı Harekatı”nda görev alan Piyade Uzman Onbaşı 24 yaşındaki Fatih Olcay’ın şehadet haberi, Afyonkarahisar’ın Çay İlçesi’ndeki ailesine verildi.

Fırat Kalkanı Harekatı’nın 118’inci gününde El Bab’da düzenlenen bombalı araçlı saldırıda Piyade Uzman Onbaşı Fatih Olcay şehit oldu. Şehit Olcay’ın, Çay’a bağlı Karacaören Beldesi’nde oturan ailesine acı haber Afyonkarahisar’dan gelen heyet tarafından verildi. Ailenin 4 çocuğundan ikincisi olan şehidin haberini alan babası Ramazan ve annesi Emine Olcay büyük üzüntü yaşadı.

Şehidin baba evine Türk bayrağı asılırken, yakınları ve komşular eve gelmeye başladı. Bekar olan şehit Fatih Olcay’ın 1 yıl önce askerlik görevini tamamladıktan sonra uzman Onbaşı olarak Türk Silahlı Kuvvetleri’ne katıldığı belirtildi. Şehidin kardeşi Erhan Olcay’ın ise Diyarbakır’da vatani görevini sürdürdüğü kaydedildi.

‘FATİH Mİ FERHAT MI ŞEHİT OLDU’

Fırat Kalkanı Harekatı’nda şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Fatih Olcay’ın şehadet haberini vermek için baba evine Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı ve diğer yetkililer geldi. Baba Ramazan Olcay, kapıyı açtığında yetkilileri görünce hangi oğlunun şehit olduğunu sordu. Diğer oğlu Ferhat’ın da Siirt’te görevli olması nedeniyle, “Fatih mi Ferhat mı şehit oldu?” diye soran baba, aldığı cevap ardından gözyaşı döktü. Şehidin annesi Emine Olcay da acı haberi alınca gözyaşına boğuldu.

ŞEHİT OLMADAN BABASINI ARADI

Şehidin babası Ramazan Olcay’ın, görüştüğü yetkililere oğlu Fatih Olcay’ın saat 02.00 sıralarında kendisini aradığını anlattığı belirtilirken, “Şu an El Bab’dayız. Durum çok karışık. Nereye gittiğimizi bilmiyoruz. Hakkını helal et” dediği kaydedildi. Baba Ramazan Olcay’ın, oğlunun kendisinden ilk defa helallik aldığını söylediği belirtildi.

Şehit Fatih Olcay’ın askerde olan kardeşi Ferhat Olcay’ın terhisine 28 gün kaldığı ve onun da uzman asker olmak için başvurduğu kaydedildi.

14

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.