• MODA YAPI

logo

21 Ağustos 2020

Salgın önlemlerine uyuma sıkı denetim sürüyor

Yurt genelinde corona salgınının yaygınlaşması üzerine, alınan tedbirlere yönelik etkin denetim çalışmaları geçtiğimiz hafta da ülke genelinde olduğu gibi ilçemizde de gerçekleştirildi.

Bu kapsamda, İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ilde 19 Ağustos 2020 Çarşamba günü gerçekleştirilen kapsamlı denetim ilçemizde de gerçekleştirildi.

Denetime Şarkikaraağaç Kaymakamı Onur Yılmazer (Yalvaç Kaymakam Vekili), Yalvaç Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü, Yalvaç İlçe Emniyet Müdürü Ömür Ali Çelik, bazı kurum müdürleri, Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yalçın Kurucu, Yalvaç ESKKK Başkanı Sürmeli Yağcı, bazı esnaf odaları başkanları ve kolluk kuvvetleri katıldı.

Denetimler sırasında Kaymakam Yılmazer ve Belediye Başkanı Tütüncü, çarşı merkezinde görüştükleri vatandaşlarla sık sık sohbet ederek salgın kuralları konusunda uyarılarda bulundular.

Yetkililer, son dönemde köylerdeki karantinaların bitmesi ve yeni vakaya rastlanmamasına karşın, ilçe merkezinde vakalar görüldüğüne dikkat çekerek, bu süreçte, önlemlere harfiyen uyumun hem bireysel hem de toplumsal sağlık açısından önemli olduğunu ifade ettiler.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.