• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

04 Eylül 2019

Sağır yolu asfaltlandı, ama eksikler can sıkıyor

İlçemizden Afyon’a en kısa bağlantı yolu olan ve Sağır yolu olarak bilinen yolun sıcak asfalt çalışması tamamlandı.

Yolun Afyon tarafındaki 8 kilometrelik bölümünün soğuk asfalt yapılmasının ardından, Yalvaç tarafında kalan 5 kilometrelik kısmı da Isparta İl Özel İdaresi tarafından tamamlandı.

Afyon’a ulaşımı 90 kilometreye indiren yolda yapılan düzenlemeye vatandaşlar teşekkür ederken, yolun bütünü açısından bakıldığında daha geniş kapsamlı bir çalışma yapılması gerektiğini ifade ettiler.

Asfalt yapılan kısmın dışında kalan yollarda, özellikle Yalvaç’tan Sağır’a kadar giden asfalt yolda pek çok yerde çökme ve bozulma gerçekleştiği belirtilirken, yolun Afyon tarafında kalan kısmında da fazla mıcırın tehlike yarattığı kaydedildi.

Yolu kullanan vatandaşlar, “Yapılanı inkar edemeyiz, teşekkür ederiz. Ancak ne yazık ki, bu yeterli değil. Yolun bu haliyle ancak havalar iyi olduğunda kullanılabilmesi mümkündür.” dediler.

İşte yol yapımıyla ilgili olarak Kanal32’de yayımlanan haberin videosu:

Sağır Köyünde Asfalt Çalışmaları

Isparta’da bulunan grup köy yollarında 2019 yılı için 138 kilometre sıcak asfalt hedefi koyan Isparta İl Özel İdaresi ekipleri çalışmalarına Yalvaç içesine bağlı sağır köyünde aralıksız devam ediyor. Sıcak Asfalt çalışmasının sürdüğü bölgede incelemelerde bulunan Vali Seymenoğlu, Sağır köyünde çocuklar tarafından çiçeklerle karşılandı. Kendisini karşılayan vatandaşlarla bir süre sohbet eden Vali Seymenoğlu ardından köy merkezinde halk ile bir araya geldi.https://www.youtube.com/watch?v=xeD8dFzNJUY&feature=youtu.be

Gepostet von Isparta Valiliği am Montag, 2. September 2019

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.