• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

14 Şubat 2020

Sağır Köyü de Elazığ’a Yardım Gönderdi

Elazığ depremzedeleri için başlatılan yardım çalışmalarına ilçemize bağlı Sağır  Köyü halkı da katıldı.

Elazığ ili ve çevresinde 24 Ocak tarihinde meydana gelen 6,8 şiddetindeki depremin ardından düzenlenen yardım kampanyası kervanına Yalvaç’ın Sağır Köyü de katıldı.

Köy Muhtarı  Aydın Karaca, bir süredir yürütülen çalışmalar sonucu toplanan 1300 TL’yi Kızılay’ın Ziraat Bankası’ndaki Elazığ Depremi  yardım hesabına yatırdıklarını belirtti. Karaca, Sağır Köyü olarak yapılan nakdi yardımın yanı sıra ayni yardım da yapıldığını ifade etti.

Karaca’nın verdiği bilgiye göre Sağır halkı tarafından Elazığ depremzedelerine ulaştırılmak üzere 20 adet battaniye, 20 adette halı yardımı yapıldı. Battaniye ve halı yardımları Elazığ ve çevresine gönderilmek üzere Isparta  Belediyesi’ne teslim edildi.

Sağır köyü halkının yardımlarının Kızılay’ın yardım kampanyasına yapılması nedeniyle  bir açıklama yapan  Kızılay Yalvaç Temsilcisi  İsmail  Güleç,  “Sağır köyü halkının elinden geldiği ölçüde yaptığı yardımlarla depremden zarar görenlerin ihtiyaçlarının giderilmesi çalışmalarına katkıda bulunmak için gösterdiği duyarlı davranışın tüm vatandaşlarımıza örnek olmasını diliyoruz. Ayrıca  hatırlatmak istiyoruz ki,  kara gün dostu Kızılay daima ihtiyaç sahibi insanlarımızın  yanında olmuştur, bundan sonra da olmaya devam edecektir” dedi.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.