• MODA YAPI

logo

04 Temmuz 2021

SAADET Partisi’nden seçim değil geçim ittifakı

Saadet partisi Yalvaç İlçe Teşkilatı, parti genel merkezinin çalışmaları doğrultusunda, geçtiğimiz Perşembe günü Yalvaç esnafını ziyaret etti.

Ziyaretleri sırasında SP Genel Merkezi tarafından hazırlanan ve ekonomik olarak zor günler yaşayan esnafın sorunlarına dikkat çeken, çözüm önerileri sunan bir de broşür dağıtan Saadetliler, ilk olarak gazetemizi ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi verdiler.

 

AKSOY: Önceliğimiz seçim değil geçim…

Esnafın üretici ile tüketici arasında köprü olduğunu belirten SP İlçe Başkanı Hasan Aksoy, “Özellikle ekonomik kriz dönemlerinde esnafın korunması ve kollanması, topluma hizmet amacıyla var olan devletin temel görevleri arasındadır. Salgın öncesinde de var olan ve salgınla daha da derinleşen ekonomik krizde bu köprü sarsılmış ve çatlaklar oluşmuştur. Partimiz de ekonomideki bu kötü gidişe dikkat çekmek, çözüm önerilerimizi sunmak için 3 Haziran tarihinde Zoom kanalıyla internette “Esnaf Kongresi” düzenlemiş ve başta esnafımız olmak üzere birçok insanımız yoğun ilgi göstermiştir. Bunun ardından yine partimiz tarafından ekonomik krizden etkilenen bir başka kesim olan çiftçiye yönelik bir kongre düzenlemiş, içinde bulundukları zorlukların aşılabilmesi için neler yapılması gerektiğini birlikte ele almıştır.

Saadet Partisi, ekonomik krizin vardığı bir başka kesim olan işçileri de unutmamış onlarla da Zoom üzerinden bir kongre düzenlemiş, sorunların aşılması konusunda görüş alışverişinde bulunmuştur.  Önümüzdeki günlerde emekliler ile ev hanımlarımız yönelik de bir kongre faaliyetimiz olacaktır.” dedi.

Ülkemiz gündemine son aylarda sık sık gelen seçim ittifakları konusunda da görüşlerini ifade eden Aksoy, “Saadet Partisi olarak şu anda önceliğimiz seçim değil geçimdir.  Partimizin ittifaklar konusundaki görüşleri bellidir.  Bizim ülke olarak şu an önceliğimiz seçim değil geçim olmalıdır.  Salgın öncesinde başlayan ve toplumun tüm kesimlerini derinden etkileyen ekonomik krize bir çözüm bulunmadan başka konuların ortaya atılması sadece krizin üstünü örtme çabasıdır. Partimiz de bunu dile getirmek için bizleri görevlendirdi, kapı kapı gezip bu durumu vatandaşlarımıza anlatacağız” dedi.

İlçe Başkanı Aksoy ve beraberindeki partililer gazetemizden sonra çarşı merkezindeki esnafı ziyaret ettiler.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.