• MODA YAPI

logo

15 Ekim 2021

Saadet Partisi GEÇİM İTTİFAKI Gezilerine Devam Ediyor

Saadet Partisi Isparta İl Başkanı Abdülbaki Özyurt beraberinde il yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Yalvaç’ı ziyaret etti.

Geçtiğimiz aylarda SP genel merkezi tarafından başlatılan “Geçim İttifakı” adı verilen çalışma kapsamında il genelinde ziyaretlerini sürdüren SP’liler çarşı merkezinde esnaf ve vatandaşlarımızla bir araya geldiler.

Halkın özlemi REFAHYOL dönemi…

Saadet Partisi Isparta İl Başkanı Abdülbaki Özyurt, İl Yönetim Kurulu üyeleri Yaşar Gürtoklu, Adnan Oflaz ve Uğur Turan ile Yalvaç İlçe Başkanı Hasan Aksoy ile çarşı merkezinde yaptıkları “Geçim İttifakı” ziyaretlerinin ardından gazetemizi de ziyaret eden SP’liler gezdikleri tüm merkezlerde olduğu gibi Yalvaç’ta da esnafın ve halkın büyük geçim sıkıntısı içerisinde yaşamaya çalıştığını gördüklerini ifade ettiler.

Gazetemizi ziyareti sırasında “Geçim İttifakı” adlı çalışmaları hakkında bilgi veren İl Başkanı Özyurt, halkın ve esnafın 25 yıl önce kurulan REFAHYOL hükümetinin özlemi içinde olduğunu ifade etti. Özyurt, “Geçim İttifakı çerçevesinde sık sık sahaya inerek vatandaşlarımızla bir araya geliyor, sıkıntıları yerinde dinliyoruz, görüyoruz. Halkımızın geçim derdi çok yüksek ve bunun çaresinin arayışı içinde olduklarını gördük. Gerek Isparta’da gerekse başka ilçelerde de gördüğümüz gibi 25 yıl önce kurulan REFAHYOL hükümeti döneminin özlemi içerisinde olduklarını gördük, duyduk Yalvaçlı esnafımızın da” dedi.

Ak Parti ülkemizdeki sıkıntının kendisi

Ziyaretleri sırasında ekonomik sıkıntısının çözümü için neler yapılması gerektiğini de anlattıklarını da belirten Özyurt, “Çözümün bütçedeki faiz yükünün bitirilmesi ve özellikle bütçedeki israfın bir an önce bitirilmesi gerektiğini, 84 milyonun gayri safi milli hasıladan eşit şekilde faydalanması gerektiğini, üst gelir gurubunun ülke kaynaklarının %48’ine hakim iken, alt gelir gurubunun ülke kaynaklarının %4’ünden faydalandığını, fakirliğin ve geçim sıkıntısının bundan kaynaklandığını anlattık. Enflasyon rakamlarının gerçekleri yansıtmadığını, bugün enflasyon en az %50 iken TÜİK’in açıkladığı raporların doğru olmadığını anlattık. Ak Parti hükümetinin sıkıntılara çare bulmaktan ziyade sıkıntının kendisi olduğunu gördük, vatandaşımız artık seçim istiyor. Halk önüne konacak sandıkla, kendisine sıkıntıdan başka bir şey vermeyen bu iktidarı göndermek istiyor” dedi.

Biz ‘yapacağız’ demiyoruz, ‘yaptık, yine yaparız’ diyoruz…

Saadet Partisi’nin iktidara geldiğinde yapacaklarını da anlatan SP İl Başkanı Özyurt, “İktidara geldiğimiz zaman öncelikle israfın önüne geçeceğiz, yandaş siyasetini bırakacağız. Emeklinin, işçinin, çiftçinin, asgari ücretlinin geçmişte yaptığımız gibi alınterinin karşılığını vereceğiz, esnafın yüzünü güldüreceğiz. Kısacası çalışana, üretene destek olacağız, üçkağıt ekonomisine son vereceğiz. (4 milyonu kucaklayacağız. Biz ‘yapacağız’ demiyoruz, elli yıllık milli görüş siyasetinde, içinde bulunduğumuz hükümetlerde ‘yaptık, Allah’ın izniyle yine yaparız’ diyoruz. Milli görüş iktidarında herkesin yüzü gülecek. Milli Görüşün tek temsilcisi, kurtuluşun tek adresi Saadet saflarına herkesi bekliyoruz” dedi.

Gazetemizi ziyaretin ardından bir süre daha ilçemizde kalan SP heyeti akşam saatlerinde ilçemizden ayrıldı.

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.