• MHP Hüyüklü Belediye Başkan Adayı Kadir MİNNET

logo

24 Ekim 2017

Ş.L.K. Anadolu Lisesi’nden Anadolu Üniversitesi ve TÜLOMSAŞ gezisi

Şehit Latif Keçeci Anadolu Lisesi son sınıf öğrencilerinin meslek ve bölüm tercihi çalışmalarına katkıda bulunması için bir gezi çalışması yaptı.

Alınan bilgiye göre okul 12. sınıf öğrencileri, öğretmenleriyle birlikte üniversite ve kariyer tanıtım etkinlikleri çerçevesinde Eskişehir Anadolu Üniversitesi ve TÜLOMSAŞ Tesisleri’ni gezdi.

65 öğrencinin katıldığı Anadolu Üniversitesi ve TÜLOMSAŞ (Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayi Anonim Şirketi) gezisi, Sazova Parkı ve Espark gezisiyle sona erdi.

12. sınıf öğrencilerinin katıldığı gezide ilk olarak Anadolu Üniversitesi Kampüsü gezilerek Eğitim, Hukuk, Eczacılık, Mühendislik ve Mimarlık Fakülteleri incelenerek bu bölümlerde çalışan yetkililerden eğitim olanakları konusunda bilgi alındı.

Öğle yemeğinin ardından ülkemizin en önemli ağır sanayi kuruluşlarından birisi olan TÜLOMSAŞ’a gidilerek burada çalışan yetkililer ve mühendislerden bilgi alan öğrenciler, yaklaşık 2 saat vagon, motor ve lokomotif üretim tesislerini gezerek mühendislik ve teknisyenlik konularında birinci ağızlardan bilgilendirildiler.

TÜLOMSAŞ’ı ziyaret ettikten sonra yaşantısıyla tam bir öğrenci şehri olan Eskişehir’i gezen öğrenciler, daha önceki yıllarda okuldan mezun olan öğrencilerle buluşarak hasret giderdi ve Eskişehir’de okumanın avantajları ve dezavantajları konusunda sohbet ettiler.

Okulumuzu bu etkinlikten dolayı kutluyoruz.

Etiketler: » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.