• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

13 Aralık 2020

“Rant ve çıkar odaklı kişilere Yalvaç’ı yedirmeyeceğiz”

2018 seçimlerinde Millet İttifakı’nı oluşturan partilerin ilçe başkanları Arı, Kocabaş ve Aksoy, ayrıca Yalvaç’ta acilen içme suyu boruları ve kanalizasyon hattının da değişmesi gerektiğini ifade ettiler.

SP’li Aksoy “Hepimiz biliyoruz ki Yalvaç’ın içme suyu hattı çok eski , 35 yıllık. Bugün insan sağlığı için zararlı olduğu ifade edilen asbest borulardan oluşuyor. Tosun Türkoğlu zamanında, yani 35 yıllık hattın artık yenilenmesi gerekli, ayrıca kanalizasyon konusu da Yalvaç’ın acil çözüm bekleyen konuların başında. Belediyemizin çok acil olarak altyapı çalışmalarına başlayıp bitirmesi gerekiyor” dedi.

Yalvaç’ın sorunlarının dile getirilip acil çözüm bulunabilmesi için bir araya gelerek görüş alışverişinde bulunmanın gerekli olduğunu belirten İlçe Başkanları CHP’li Arı, SP’li Aksoy ve İYİ Parti’li Kocabaş bu toplantıları sık sık yapma kararı aldılar.

Yalvaç’ın sahipsiz olmadığını belirten CHP’li Arı, “Yalvaç alternatifsiz değildir. Rant ve çıkar odaklı kişilere Yalvaç’ı yedirmeyeceğiz” dedi.

İYİ Parti ziyaretine Demokrat Parti İlçe Başkanı Fatih Durutürk’ün de katılacağını bildirdiği ancak son anda çıkan bir işi nedeniyle Yalvaç’tan ayrıldığını ve dolayısıyla toplantıya katılamadığı belirtildi.

Etiketler: » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.