• MODA YAPI

logo

07 Ekim 2021

Prof.Dr. Metin Lütfi Baydar’dan Yalvaç-Ş.Karaağaç ziyareti

2004-2011 yılları arasında Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörlüğü, 2011-2018 yılları arasında CHP Aydın Milletvekilliği yapan ve halen SDÜ Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi olan Prof.Dr. Metin Lütfi Baydar, Yalvaç ve Şarkikaraağaç ilçelerine ziyaretler gerçekleştirdi.

İlk olarak Şarkikaraağaç ilçesini ziyaret eden Prof.Dr. Baydar, burada CHP İlçe Teşkilatı’nı ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu.

Daha sonra Yalvaç’a gelen Baydar, burada da CHP İlçe Teşkilatı’nı ziyaret ederek uzun bir sohbet toplantısı gerçekleştirdi. Sohbet sırasında, rektörlüğü döneminde Yalvaç’a açılmasını planladıkları üniversite ile ilgili bilgi veren Baydar, milletvekilliği döneminde de Yalvaç’a bir üniversite açılmasıyla ilgili kanun teklifi verdiğini hatırlattı. Pisidia Antiokheia antik kentinin, Yalvaç ve bölge için büyük bir tanıtım ve turizm fırsatı olduğunu aktaran Baydar, kalkınma planlarına da aldırdıkları Yalvaç Sosyal Bilimler Üniversitesi’nin global çapta bir akademi merkezi olabileceğini, bunun da mutlaka gerçekleşeceğini kaydetti.

Yalvaç’ın kadim bir şehir olduğunu vurgulayan Baydar, 2004’ten bu yana takip ettiği ilçenin, özellikle son yıllarda potansiyelini kullanamayan bir şehir olarak gittikçe küçüldüğünü izlemekten üzüntü duyduğunu da kaydetti.

Vatandaşlarla kısa süre sohbet eden Baydar, katıldığı akşam yemeğinin ardından ilçemizden ayrıldı.

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.