logo

14 Ocak 2024

Partilerde belediye başkan adaylığı düğümü çözülüyor

31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimi için partilerin aday belirleme çalışmaları sürerken, bu haftadan itibaren ay sonuna kadar adayların netleşmesi bekleniyor.

 

AK PARTİ’DE ANKET SONUÇLARI GENEL MERKEZDE KAFALARI KARIŞTIRDI

Sekiz aday adayının yarıştığı Ak Parti’de geçtiğimiz hafta yapıldığı ileri sürülen ankette ortaya çıktığı kaydedilen sonuçların, belli adaylara kanalize olmuş Ak Parti Genel Merkezi’nde kafa karışıklığı yarattığı kulislerde konuşuluyor.

Alınan duyumlara göre, daha önce yoğunlaşılan 2-3 ismin yerine ankette başka isimlerin ön sıralarda yer alması nedeniyle, Yalvaç Belediye Başkan adayı belirlemesiyle ilgili sürecin yeniden gözden geçirilmesinin beklendiği ve adayın ay sonundan önce açıklanmayacağı belirtiliyor.

 

MHP’DE ADAY BU HAFTA AÇIKLANABİLİR

Diğer yandan, dört aday adayının müracaatta bulunduğu MHP’de genel merkezin aday ismini netleştirdiği ve bu hafta içinde açıklamanın yapılabileceği kaydedildi.

Mevcut Başkan H.Hilmi Tütüncü’nün yanı sıra Ayhan Tatlıcı, Mücahit Mustanoğlu ve Çağlayan Yalva’nın müracaat ettiği MHP’de, Milletvekili Basri Sönmez’in geçtiğimiz perşembe günü Başkan Tütüncü’yü makamında ziyaret ederek fotoğrafları sosyal medya hesabında paylaşması, adayın netleştiği yorumlarına yol açtı.

 

CHP’DE ADAY HAKİ ALLAR

Diğer yandan muhalefet partisi CHP’de Yalvaç Belediye Başkan adaylığı için Ziraat Mühendisi Haki Allar’ın müracaatta bulunduğu ve kısa süre içinde resmileşeceği kaydedildi.

 

İYİ PARTİ’DE İKİ ADAY ADAYI

Diğer muhalefet partisi İyi Parti’de Makine Mühendisi Mustafa Kodal ile emekli hastane müdürü Halise Başkurt (İyi Parti İlçe Başkanı Süleyman Kocabaş’ın kız kardeşi) aday adaylığı müracaatında bulunduğu öğrenildi.

 

GELECEK’TE ADAY ALİ OSMAN METİN

Bir diğer muhalefet partisi olan Gelecek Partisi’nde ilçe başkanı Ali Osman Metin, belediye başkan adayı olarak açıklandı.

Diğer partilerde ise henüz bir aday ortaya çıkmadı.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.