logo

22 Nisan 2024

Pankart krizi Yalvaç’ta siyaset ortamını gerdi, Kodal sessiz

31 Mart seçimlerinin ardından, 3 Nisan Çarşamba günü göreve başlayan yeni Başkan Mustafa Kodal’ın, geçtiğimiz hafta belediye binasına astırdığı borç pankartı, Yalvaç’ta siyaset ortamını gerdi.

Geçtiğimiz 15 Nisan 2024 Pazartesi günü yapılan ilk meclis toplantısında encümen ve komisyonlara yapılan seçimlerde, mecliste temsil edilen üç parti Ak Parti, İyi Parti ve MHP’nin anlaşarak oy birliğiyle karar almasının yarattığı olumlu hava, aynı akşam belediye binasına asılan borç pankartı ile bir anda tersine döndü.

Başkan Kodal’ın eski başkan Tütüncü döneminden yaklaşık 47 milyonluk borç devraldıklarını ileri süren pankartı astırmasından iki gün sonra eski başkan Halil Hilmi Tütüncü’nün yaptığı açıklama Yalvaç’ta yumuşayan siyaset ortamını yeniden gergin bir hale taşıdı.

Tütüncü verdiği cevapta, söz konusu pankarttaki rakamların asılsız olduğunu ileri sürerek Başkan Kodal’ı yalancılıkla suçlamıştı. Pankartta dört ana kalemde açıklanan borçlarla ilgili olarak rakamlar vererek açıklama yapan eski başkan Halil Hilmi Tütüncü, yanlış algı yapmaya çalıştığını iddia ettiği Başkan Kodal’a meydan okuyarak, “Sayın başkan, iddia ettiği gibi sözde borçları kalem kalem açıklayabiliyorsa açıklasın. 10 yıllık hizmet süremde, kanunsuz bir ihalemiz, ödememiz, işlemimiz varsa yaygara yapmasın, derhal yargıya taşısın. Bunları yapmadan, aynı iftiraya devam ederse müfteri ve yalancı olacaktır. Alnım açık, başım dik, her şeyin hesabını verebilirim. Başkan da iddiasının hesabını vermeye hazırsa, hodri meydan diyorum, buyursun.” dedi.

Konuyla ilgili olarak Başkan Mustafa Kodal’dan herhangi bir açıklama gelmezken, durumun MHP Yalvaç İlçe Yönetimi’nde de rahatsızlık yarattığı, meclis seçimlerinde yapılan jeste karşılık böyle bir pankartın asılmasının ilişkileri gereceği değerlendirmeleri yapıldı.

Söz konusu olayla ilgili Ak Parti cephesinden de herhangi bir açıklama gelmezken, borç polemiğinin hangi yöne evrileceği merakla bekleniyor.

Vatandaşlarsa, polemik yerine hizmete odaklanılmasını istiyor.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.