• MODA YAPI

logo

28 Mayıs 2018

Özgül: Bölüm kapanacağı, gideceği söylentileri asılsız

Isparta’da ikinci üniversite kurulmasının ardından ilçelerdeki bazı okul ya da bölümlerin kapanacağı ya da başka yerlere taşınacağı söylentilerinin asılsız olduğu açıklandı.

SDÜ Atayalvaç Sağlık Hizmetleri MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Bülent Özgül, ikinci üniversite kurulması kararının duyulmasından bu yana Yalvaç’ta yoğun bir şekilde dillendirilen bazı okul ya da bölümlerin kapanacağı ya da merkeze taşınacağı yönündeki söylentilerin tamamen asılsız olduğunu kaydetti.

Kamuoyunun doğru şekillenmesi bakımından açıklama yapılması ihtiyacının doğduğunu belirten Özgül, “Isparta’mız Süleyman Demirel Üniversitesi’nin yanında Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi kazanımını elde etmiştir. İlçemizde faaliyet gösteren okullardan Atayalvaç Sağlık Hizmetleri MYO mevcut üniversitemizde (SDÜ) kalırken; diğer üç okul (Büyükkutlu Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Yalvaç MYO, Yalvaç Teknik Bilimler MYO) yeni açılan Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’ne devredilmiştir. Bu devir işlemi sırasında mevcut okul ve bölümler aynen korunmuş olup, herhangi bir okul ya da bölümün kapanması ya da taşınması söz konusu değildir. Yalvaç’taki dört yüksekokulumuz aynı bölümler ve kadrolarıyla hizmete devam edecektir. Bu diğer ilçeler için de geçerlidir. Bu bakımdan, asılsız söylentilere kimsenin itibar etmemesini tavsiye ediyoruz. Bu tür konularla ilgili üniversitelerimiz ya da okullarımızın resmi açıklamaları dışında hiçbir söylentiye itibar edilmemelidir.

Yeni üniversitenin kurulmasının amacı, misyon farklılaşması sağlanarak Isparta genelinde üniversite yatırımlarının daha da büyümesi, yeni okullar ve bölümler kurulmasının önünün açılmasıdır. Bununla ilgili şekillenme devam etmekte olup, yeni üniversitemizin rektörü atandığında, yol haritası daha net biçimde çizilecektir. Kısaca, ilçelerde okul ya da bölüm azalması değil, ileriki dönemde daha da artmasına yönelik altyapı oluşturulması amaçlanmaktadır. İlgililerin bilgilenmesi bakımından bu bilgilendirmeyi yapar, saygılar sunarız.” dedi.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.