logo

24 Eylül 2022

Özer’den İmam Hatip Lisesi ihale müjdesi

Ak Parti Yalvaç İlçe Başkanı Alperen Mustafa Özer, yıllardır yapımı yılan hikayesine dönen Yalvaç İmam Hatip Lisesi inşaatı için önümüzdeki ay ihaleye çıkılacağı haberini verdi.

Ak Parti İlçe Başkanı Özer, konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

“Uzun zamandır emek harcadığımız Yalvaç İmam Hatip Lisesi ve Spor Salonu binaları inşaat yapım ihalesi 25.10. 2022 tarihinde yapılmak üzere ilanı yayınlanmıştır. Bünyesinde İmam Hatip Orta Okulunu ve Lisesi’ni barındıracak olan okulumuz 19.000m2 alanda kurularak ilçemize önemli ölçüde değer katacak ve güzel bir eğitim kompleksi olacaktır. Bu süreçte emeği geçen TBMM Başkanvekili sayın Süreyya Sadi BİLGİÇ’e, değerli büyüğümüz Isparta Milletvekilimiz sayın Recep ÖZEL’e, İlçe Kaymakamımız sayın Haluk ŞİMŞEK’e, İl Milli Eğitim Müdürümüz sayın Erhan BAYDUR’a, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz sayın Nejdet EROL’a, Yalvaç İmam Hatip Mezunları Derneği’ ne, Yalvaç Belediyemize ve emeği geçen herkese teşekkür ederim. İlçemize Hayırlı Olsun.”

 

Toplam 5.565 metrekare kapalı alan

İmam Hatip Lisesi projesinin 19.653 metrekare arazi içinde 935 metrekare oturum alanına sahip olarak bodrum + 3 kat, toplam 3.785 metrekare yapılacağı; spor salonunun da 1215 metrekare oturum alanında 1.780 metrekare kapalı alana sahip olacağı; toplam inşaat alanının 5.565 metrekare olacağı öğrenildi. İhalenin sonuçlanması halinde, binanın 2024-2025 eğitim öğretim yılına hazır hale gelmesi bekleniyor.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.