• MODA YAPI

logo

29 Haziran 2021

Özer’den Ankara’da önemli görüşmeler

Ak Parti Yalvaç İlçe Başkanı Alperen Mustafa Özer, bugün Ankara’da ilçemiz için önemli görüşmeler gerçekleştirdi.

Alınan bilgiye göre, Başkan Özer, Ak Parti Isparta Milletvekili Recep Özel ile birlikte önce Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı, ardından da DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız’ı ziyaret etti.

Özer, ilk olarak Sağlık Bakanı Koca’yı makamında ziyaret etti ve Yalvaç’ın sağlık alanındaki konu ve sorunlarını dile getirdi. Olumlu bir havada geçen görüşmede, Bakan Koca’nın Yalvaç’a ve sağlık sorunlarına hakim olduğunu belirten Özer, “Sayın bakanımıza ilk olarak ek hastane binamızın ihale süreci konusunu dile getirdik. Yanımızda bulunan bakan yardımcısıyla yaptıkları görüşmede, sürecin son aşamaya geldiğini belirttiler ve en kısa sürede ihalenin gerçekleşeceğini belirterek Yalvaç’ın bu konuda rahat olması gerektiğini söylediler. İkinci olarak, uzman doktorlarımızdaki eksiklik konusunu ilettiğimizde sayın bakanımız, birkaç branşta Yalvaç’ın uzman sorununun çözümü için talimat verdiğini belirterek, bir sonraki atama döneminde istenen kadroların verileceğini ifade etti. Yalvaç’ın önemli bir yer olduğunu belirten bakanımız, sağlık alanındaki sorunların çözümünde gereken desteğin verileceğini belirterek görüşmeden mutlu ayrılmamıza vesile olmuştur. Kendisine ve vekilimiz Recep Özel’e çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Ardından yine Milletvekili Özel ile birlikte DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız’ı ziyaret eden Ak Parti İlçe Başkanı Özer, Yalvaç’ın kapalı devre sulama sistemi projesi ile Dedeçam Köyü’nün kapalı sistem projesini anlatarak, bu projelerin yatırıma dönüşmesi konusunda talepte bulundu. Genel Müdür Yıldız’ın Yalvaç’ın sulama sahasının büyüklüğüne şaşırdığını ifade eden Özer, “Sayın genel müdür, ilgili bürokratlarından verdiğimiz bilgileri teyit etti ve 2022 yatırım programı için Yalvaç’ın kapalı devre sulama sisteminin alınması konusunda olumlu görüş bildirdi. Konuyla ilgili DSİ Bölge Müdürümüzün talep yazısını önümüzdeki yazdırarak yatırım sürecinin başlatılması konusunda hemfikir olduk. Bu görüşmeden çok şükür güzel bir haberle ayrılmak nasip oldu. Gerek DSİ Genel Müdürümüz Kaya Yıldız beye gerekse değerli milletvekilimiz Recep Özel’e ilçemiz adına çok teşekkür ederim.” dedi.

Başkan Özer, ayrıca önümüzdeki hafta TOKİ Başkanı ile Çevre ve Şehircilik Bakanı ile de görüşme talebinde bulunduklarını ifade etti.

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.