• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

Özer: Emniyetin ödeneği tamam, ihale hemen

Ak Parti Yalvaç İlçe Başkanı Alperen Mustafa Özer, daha büyük kapasiteli bir bina yapımı için ek ödenek beklenen Yalvaç Emniyet Müdürlüğü’nün yeni binası için beklenen ödeneğin geldiğini müjdeledi.

Bu yılki yatırım programına alınan, ancak daha büyük bir kapasiteli plana karar verilmesi nedeniyle, bir miktar daha ek ödenek ihtiyacı olan bina için, Isparta İl Özel İdaresi’nin Cumhurbaşkanlığı’ndan istediği ödeneğin, bugün Özel İdare hesaplarına geçtiğini belirten Özer, “Emniyet Müdürlüğü binamız için daha önce Özel İdare hesaplarına paranın büyük bir kısmı gelmişti. Daha büyük bir bina için eksik kalan kısım için de Özel İdare tarafından gerekçeli şekilde Cumhurbaşkanlığından ek ödenek istedi. Bu ödenek talebi de kabul edilerek paranın bugün Özel İdare hesaplarına geçtiğini öğrendik. Hızlı bir şekilde ihaleye çıkılacak ve en kısa sürede yeni emniyet müdürlüğü binamızın inşaatı başlayacak. Bu hususta emeği geçen başta milletvekillerimize ve bürokratlarımıza teşekkür ediyoruz.” dedi.

Senirkent yolu girişinde, Durutürk (eski Şallı) Petrol karşısındaki araziye yapılacak yeni emniyet müdürlüğü binasının bir yıl içinde tamamlanması bekleniyor.

İhalenin ise bu yıl sonuna kadar tamamlanması bekleniyor.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.