• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

24 Temmuz 2019

ÖZER: Basın, Demokrasinin En Önemli Değerlerindendir

AK Parti Yalvaç İlçe Başkanı Alperen Özer ve Yönetim Kurulu üyeleri gazetemizi ziyaret ederek “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı”nı kutladılar.

Türk basınında sansürün kaldırılmasının yıl dönümü olarak her yıl 24 Temmuz tarihinde kutlanan “Gazeteciler ve Basın Bayramı” nedeniyle Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte gazetemizi ziyaret eden AK Parti İlçe Başkanı Özer ziyaret sırasında yaptığı açıklamada basının ve basın mensuplarının demokrasinin vazgeçilemez unsurları olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Bilindiği gibi Türk basın hayatında önemli dönüm noktasını teşkil eden, basında sansürün kaldırıldığı 24 Temmuz günü uzun zamandır “Gazeteciler ve Basın Bayramı” olarak kutlanmaktadır. Demokratik yönetimin vazgeçilmez unsurlarından olan basın, kamuoyunun en önemli bilgi edinme kaynaklarındandır. Türk basını da tarihin her döneminde halkın gözü, kulağı, sesi olmuştur. Kamu Yönetimi ile vatandaşlarımız arasında önemli bir işlev görevi gören basınımız demokrasinin ve Cumhuriyetimizin kökleşmesinde önemli bir yere sahiptir. Gazetecilerin güç şartlar altında çalıştığı ve birçok zorlukla mücadele ederek yayın hayatına devam ettiği herkesin malumudur. Yaygın basının tamamlayıcısı olan yerel basının güçlü olması, görevini rahat bir ortamda ve güven içinde ifa etmesi tüm toplum kesimlerinin yararına olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle tüm basın mensuplarının “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını” en içten dileklerimle kutluyorum”.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.