• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

ÖZER: 2018 yılı Isparta için yatırım yılı olsun

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) ‘nin Isparta Şubesi Başkanı hemşehrimiz M. Alperen Özer, Isparta ekonomisi ve gündemine dair önemli açıklamalar yaptı

TÜMSİAD Isparta Şube Başkanı Özer, gazetemize yaptığı açıklamalarda Isparta’nın ekonomisinin asker, memur ve öğrenciye dayalı bir şehir olmaktan çıkması gerektiğini ifade etti.

Isparta’da her sektörde rekabet edebilen firma sayısının artırılması önemine dikkat çeken Özer,  “Isparta ilinin ekonomisi memur, asker ve öğrenciye odaklanmış durumda. Bu durum Isparta için büyük bir tehlike;  tıpkı bir dişlinin çarkı gibi. Bu dişlerden birisi kırılırsa büyük bir tehlike ile karşı karşıya kalabiliriz. Bizim farklı yönlerde de kuvvetlenmemiz şart. Daha çok istihdam sağlanabilecek alanlarda da biz olmalıyız. Bugün Isparta’da 70-80 tane kafe var. Kafe sektörü yükseliş  trendinde. Ancak başka markaları Isparta’ya getirmişiz, neden bizim markalarımız yok. Neden dışarıya biz vermiyoruz. Her türlü sektörde kendimizi geliştirmeli, sürdürülebilir ekonomi oluşturmalıyız” diyerek Isparta ekonomisinin geleceği konusunda uyardı.

2018 yılının Isparta için yatırım yılı olması gerektiğini belirten Özer, “İnanıyoruz ki, 2018 yılı bereketli ve ferah bir yıl olacaktır. Bu inancımız yılbaşında kendisini belli etti. Biz  üyelerimizi yatırıma teşvik ediyoruz. Yatırım yapalım, 2018 ticaret ve ekonomi açısından çok güzel bir yıl olacak. Isparta’nın çok ciddi potansiyeli var. Turizm ve kültürel olarak güzel yerlerimiz var. Isparta kadar potansiyeli yüksek kent yok. Her türlü imkan var, yazı ile kışı ile her türlü imkana sahibiz. Bunu iyi bir tanıtımla,  reklam yaparak dışarıya pazarlamamız gerekiyor. Isparta’da her sektörde ,başka illerle rekabet edebilecek firma sayısı ikiyi-üçü geçmez. Kabuğumuzu kırmamız gerekli, iki-üç firma ile olmaz. Kendimizi geliştirmemiz, kabuğumuzu kırıp büyümemiz şart” dedi.

tumsiad-isparta-ozer2

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.