• MODA YAPI

logo

15 Temmuz 2018

ÖZER: Türk milleti asla esaret altına alınamayacağını göstermiştir

TÜMSİAD Isparta Şube Başkanı M. Alperen Özer, 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümü nedeniyle bir açıklama yayınlayarak, ülkelerin kaderinde milli birlik ve beraberliğin ne kadar önemli olduğunun bu olayla bir kez daha görüldüğünü vurguladı.

Özer şunları söyledi:

“15 Temmuz milletinizin dünyaya meydan okuduğu gündür. 15 Temmuz 2016’da milli egemenliğimize haince yapılan işgal girişimine büyük bir endişeyle şahit olduk. Milletimiz ilk andan itibaren onurlu karakteri ile bunu kabullenemedi.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla milletimiz, bu girişimde bulunanlara karşı cansiperane bir şekilde inancını ve vatanını savunmak için meydanlara akın etti. Hainler gözü dönmüş bir şekilde, sivil halka silah kullanmaktan çekinmedi. Milletimiz bu kalkışmanın başarılı olmasına izin vermedi.

Özellikle Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı hem cesaret verici olması hem de tüm milletimizi meydanlarda birleştirmesi sebebiyle çok önemliydi.

15 Temmuz 2016’da ortaya çıkan “MİLLET İRADESİ” ile haince girişime karşı vatanını ve geleceğini savunan kadirşinas milletimiz, bu milletin asla esaret altına alınamayacağını dünyaya bir kez daha göstermiştir.

Yeni Türkiye için vücut bulan millet iradesi bir daha darbe girişimlerinin yaşanmaması için ekonomik, sosyal ve kültürel her türlü prangaları ortadan kaldıracak Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin önünü açmıştır. 24 Haziran 2018 seçimleri sonrası fiilen hayata geçirilen yeni sistemde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve yeni yürütme ile de Büyük Türkiye idealinin ilk ve en büyük adımı atılmış oldu. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile vücut bulan milletçe ve devletçe birlikte hareket etme ruhu, tarihimizden de aldığımız ilhamla ümit ediyoruz ki 2023 vizyonu doğrultusunda ekonomik başarılarımız için bir vesile olacaktır.

Biz sivil toplum kuruluşlarına da ekonomimizin gelişimi için, milletimizin ortaya koyduğu hedefler doğrultusunda büyük görevler düşmektedir.

Yeni Türkiye için vücut bulan millet iradesiyle, milli üretimimizi gerçekleştirmemiz gerekmektedir. Kültür, eğitim, sanayi gibi temel yapıtaşlarımızı oluşturan konularda millileşmeyi tamamlamalıyız.

Bizler hedeflerine kilitlenmiş bir milletiz. Ne oyuna geleceğiz ne de Büyük Türkiye hedeflerimizden vazgeçeceğiz. Milletin geleceği için canını ortaya koyarak şehadet şerbetini içen askerlerimize, polislerimize ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Hem bizler hem de gelecek nesiller 15 Temmuz Şehitlerine ve gazi vatandaşlarımıza minnettar kalacaktır.”

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.