• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

27 Mayıs 2019

Özel: Huzurevi personeli işi kısa sürede çözülecek

Dün yaptığımız “Huzurevi neden açılmıyor” haberi üzerine, Ak Parti Yalvaç İlçe Teşkilatı’nın iftarına katılmak üzere Yalvaç’a gelen Ak Parti Isparta Milletvekili Recep Özel, ayağının tozuyla huzurevi binasında incelemelerde bulundu.

Beraberinde hayırsever Mustafa Büyükkutlu, Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen ve ISUBÜ Rektörü Prof.Dr. İbrahim Diler, Ak Parti Yalvaç İlçe Başkanı Alperen Özer’le birlikte binada incelemelerde bulunan Özel, eksiklerle ilgili bilgilendirildi.

Hayırsever Büyükkutlu’dan da bilgi alan Özel, huzurevinin açılması için sıkı takipte olduklarını belirterek, “Sıkıntı idari bir işlem değişikliğinden kaynaklandı. Tam buraya personel alımı yapılacağı zaman, biliyorsunuz taşeron uygulaması kaldırıldı ve işçiler kadroya alındı. Huzurevleri gibi yerlere eleman alımının nasıl yapılacağıyla ilgili yasal altyapının oluşumu biraz zaman aldı. Şu anda bu konuyla ilgili bir sıkıntı kalmadı. Bu tür yerler için 3.000 kadro tahsisiyle ilgili çalışma hazırlanarak sayın cumhurbaşkanımıza sunuldu. Cumhurbaşkanımızın imzalaması halinde bir hafta on güne kadar bu kadrolar tahsis edilmiş olacak. O kadrolardan Yalvaç’taki huzurevimize de kontenjan ayrılacak ve inşallah personel atamaları gerçekleşecek. O zaman huzurevinin açılmasının önünde bir engel kalmayacak. Ufak tefek eksiklikler giderilmeyecek şeyler değil. Vatandaşlarımız rahat olsunlar, biz konunun takipçisiyiz. Ben seçimler için geldiğimde de söylemiştim, ben Yalvaç’ın milletvekiliyim. Yalvaç’ın sahipsizliği, cezalandırılması gibi bir durum asla söz konusu değildir. Yalvaç bizim için çok kıymetli ve önemli.” dedi.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.