logo

17 Haziran 2023

Osman Zabun’dan bürokrasiye sert mesajlar

AK Parti Isparta Milletvekili Osman Zabun, vatandaşın hizmete ulaşımının önündeki engellerin kaldırılması ve taleplerinin hızla yerine getirilebilmesi için kamuda amaca hizmet eden bir değişim gerektiğine dikkat çekti.

Zabun, bürokrasiye net ve keskin mesajlar da verdi. Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Isparta Milletvekili Osman Zabun, kamuda amaca hizmet eden bir değişimin gerekliliğine işaret ederek, “Bürokrasi vatandaşa hizmet etmek için var. Vatandaşa hizmeti sağlamak, taleplerini yerine getirmek son derece önemli. Biz neden varız? Bürokrasi neden var? Bu soruların cevabı ‘vatandaşa hizmet etmek için’.

Bürokrasi asla vatandaşa ahkam kesme ya da vatandaşa parmak sallama mekanizması değildir. Bizim de görevimiz vatandaşa hizmet etmek, vatandaşın taleplerine hızla cevap vermek ve vatandaşın memnuniyetini sağlamaktır.” dedi.

Zabun, vatandaşların 21 yıldır AK Parti’yi iktidara taşıdığını ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı yeniden seçtiğini belirterek “Bu noktada bizlerin görevi vatandaşlarımızın hizmete erişimini kesintisiz ve hızlı bir şekilde sağlayabilmektir. Taleplere karşılık verilemediği durumda da, eksiklikler olduğu durumda da artık kimse kusura bakmayacak. Burada bürokrasinin değişimi gerekiyorsa o değişimi de sağlamak durumundayız.” ifadelerini kullandı. Milletvekili Zabun, ayrıca kamu mallarının kullanımı ile ilgili de mesajlar vererek “Kamunun malı beytülmaldır. Kimse bulunduğu makamı ve mevkiyi kendisi için, yanındaki için, eşi dostu için kullanamaz. Eğer böyle bir duruma göz yumulursa bunun hesabı verilemez. Onun için kamu malını yani beytülmalı koruyacağız. Kimsenin çıkarı için kullandırmayacağız.” dedi.

Vatandaş odaklı bir hizmet anlayışı vurgusu yapan Zabun, kamu yönetiminde etkin hizmet verimli hizmet anlayışı ile hareket edeceklerini de sözlerine ekledi.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.