• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

24 Nisan 2018

Okulumuzu Açmasanız da, Araç Vermeseniz de BİZ KUTLARIZ!

Atatürkçü Düşünce Derneği Bağkonak Şubesi örnek bir çalışmaya daha imza attı. Bağkonak Köyümüzde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları Bağkonak ADD tarafından düzenlendi ve başarıyla sergilendi.

Bağkonak’ta düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarına ADD Isparta Şube Başkanı Batuhan Güldiken de katıldı. Bağkonak ADD’nin düzenlediği kutlamalarda çocuklar tarafından sunulan oyunlar, Nasrettin Hoca ve palyaço gösterileri sunuldu ve çocuklara çeşitli hediyeler verildi.

Bu Ülkeyi Kuranları Anmak Hepimizin Görevi…

Bağkonak ADD’nin genç ve başarılı başkanı İsmail Başoda gazetemize yaptığı açıklamada “Biz Atatürk sevgisiyle dolu, Türkiye Cumhuriyeti’ne yürekten sevdalı insanlar olarak köyümüzde milli bayramlarımıza büyük önem veririz. Bu ülkenin bugünlere gelmesinde büyük pay sahibi olan kahramanlarımıza teşekkürlerimizi sunmanın, onları saygıyla anmanın hepimizin görevi olduğuna inanırız. Bu milletin hangi şartlarda ne zor mücadeleleri vererek bize bu ülkeyi kazandırmış olduklarını yeni nesillere aktarmak da bizim bir başka görevimiz. Bu düşüncelerle köyümüzde dün derneğimizin imkanları ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı çocuklarımızla birlikte kutladık” dedi.

Atatürk’ü, Milli Bayramlarımızı Unutturmaya Çalışanlara İnat Mücadeleye Devam Edeceğiz…

Geçtiğimiz günlerde Bağkonak’ta okul binası olmasına rağmen Bağkonak’lı 50 öğrencinin Kuyucak’a gönderildiğini belirten  ve okulun tekrar açılması için mücadele verdiklerini ifade eden ADD Şube Başkanı İsmail Başoda, “Köyümüzde okulumuz var ama kapalı. Bağkonak’ın çocukları, yaklaşık 50 öğrencimiz Kuyucak’a gönderiliyor, milli bayramlar tatil gününe rastladığı zamanlarda öğrencilerimiz okula götürülmüyor. Bundan dolayı da köyümüzde çocuklarımız milli bayramların anlamını, önemini kavramaktan uzaklaştırılıyor. Önce İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne müracaat ederek okulumuzun açılmasını istedik. Önümüzdeki yıl okulumuzun açılması için umutluyuz. 23 Nisan’dan birkaç gün önce yine  İlçe Milli Eğitim’e müracaat ettik ve Bağkonak’lı çocukların Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için taşınmasını istedik, olumlu bir cevap alamadık. Bunun üzerine Atatürkçü Düşünce Derneği olarak biz kendi imkanlarımızla araç tutup çocuklarımızı Kuyucak’a gönderdik. Bu ülkenin milli değerlerini çocuklarımıza unutturmamak için mücadele vermeye devam edeceğiz. Kimseden yardım beklemiyoruz, engel olmasınlar yeter” diyerek okullarının açılmasını istedi ve öğrencilerin okula götürülmemesine tepki gösterdi.

Geçtiğimiz yıl Bağkonak’taki, bu yıl da Kuyucak’taki Atatürk Büstlerini yenileyerek, öğrencilerin çeşitli ihtiyaçlarını karşılayarak ve milli bayramlarda kutlamaları üstlenerek yeni nesillere aktarılması için çaba gösteren ADD Bağkonak Şubesi’ni ve genç Başkanı İsmail Başoda’yı kutlar, çalışmalarının devamını dileriz.

bag2

bag3

bag10

bag5

bag6

bag7

bag8

bag1

bag9

bag11

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.