• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

15 Ağustos 2018

NURİ OKUTAN, İYİ PARTİ GİK’E GİRDİ

İYİ Parti 2. Olağanüstü Kurultayı’nda Meral Akşener’in tekrar genel başkanlığa seçilmesinden sonra Genel İdare Kurulu (GİK) ve Merkez Disiplin Kurulu (MDK) listeleri belli oldu. Nuri Okutan, partinin Genel İdare Kuruluna 18. Sıradan girdi.

İYİ Parti’nin 2’nci Olağanüstü Genel Kurulu geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirdi. Meral Akşener, kurultayda 888 delegeden 881’inin oyunu alarak yeniden genel başkanlığa seçilirken; 2015 Genel Seçimlerinde MHP’den Isparta Milletvekili seçilen ardından İYİ Partinin kurulmasıyla bu partiye geçen ve İYİ Parti Isparta Milletvekili olarak partinin Kurucular Kurulunda yer alan Nuri Okutan, son yapılan genel kurulda partinin Genel İdare Kurulunda yer aldı. Anca, Okutan 24 Haziran seçimlerinde partisinden Milletvekili adayı olmadı.

GİK VE MDK
LİSTELERİ BELLİ OLDU
İYİ Parti 2.’nci Olağanüstü Kurultayı’nı Ankara’da Congresium Salonu’nda yapıldı. Meral Akşener, kurultayda 888 delegeden 881’inin oyunu alarak yeniden genel başkanlığa seçildi. Olağanüstü Kurultayda Meral Akşener’in tekrar genel başkanlığa seçilmesinden sonra partinin Genel İdare Kurulu (GİK) ve Merkez Disiplin Kurulu (MDK) listeleri de netlik kazandı.

OKUTAN, GİK ÜYESİ OLDU
Bu doğrultuda; Genel başkan seçiminin ardından 80 asıl, 25 yedek üyeden oluşan Genel İdare Kurulu ile 11 asıl ve 7 yedek üyeden seçilen Merkez Disiplin Kurulu Seçimine geçildi. İYİ Parti’nin Kurucular Kurulu’nda yer alan MHP ve İYİ Parti eski Milletvekili emekli Vali Nuri Okutan ise Genel İdare Kurulu listesinin 18. Sırasında yer alarak GİK’e girdi.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.