• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

08 Nisan 2017

NFK ANADOLU LİSESİ’NDEN TÜBİTAK BAŞARILARI

İlçemizin seçkin okullarından Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi, iki önemli etkinlikle göğsümüzü kabarttı.

Okulumuz, geçen yıl gerçekleştirdiği TÜBİTAK 4006 BİLİM FUARI desteğini bu yıl da almaya hak kazandı. Bu çerçevede, 18-19 Nisan 2017 günlerinde Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi’nde TÜBİTAK Bilim Fuarı gerçekleştirilecek. Okul Kimya Öğretmeni ve Proje Yürütücüsü Bahadır ALABAŞ’ın öncülüğünde okulumuz tarafından gönderilen projelerin tamamının kabul edildiği öğrenildi.

Okulumuzun ikinci önemli başarısı da TÜBİTAK Bölge Yarışması’nda elde edilen derece oldu.

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) koordinatörlüğünde düzenlenen ‘TÜBİTAK 48. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Konya Bölge Yarışması’na Matematik alanında katılan Yalvaç Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi 11/A sınıfı öğrencisi Ali BACAKSIZ, “İç Çarpım ile Köklerin Kuvvetlerinin Toplamı” Projesi ile büyük bir başarıya imza atarak bölge üçüncüsü oldu.

Mart ayında yapılan değerlendirmeler sonucunda Konya’da düzenlenen bölge sergisine davet edilen 7 Matematik Projesinden 2’si Yalvaç Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi, 1’i de Yalvaç Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne ait.

Yalvaç NFK Anadalu Lisesi Matematik Öğretmeni Ahmet GÜNGÖR rehberliğinde yarışmaya katılan 11/A sınıfı öğrencisi Ali BACAKSIZ’ın Projesi 7 ilde 89 Proje arasında bölge üçüncüsü olarak ilçemiz Yalvaç’ı başarıyla temsil etti.

Okul Müdürü Zafer YILMAZ, yarışmada büyük başarı elde eden öğrencimizi tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Biz de başarılı okulumuzu, idareci, öğretmen ve öğrencilerini kutluyoruz.

tbtk2

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.