• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

06 Şubat 2019

Mustafa Büyükkutlu’dan İki Güzel Müjde

Memleketimizin yetiştirdiği başarılı ve hayırsever işadamı Mustafa Büyükkutlu, bugün haber aldığı iki güzel gelişmeyi gazetemiz aracılığıyla Yalvaç’ımıza müjdeledi.

Hemşehrimiz Büyükkutlu’nun ilk müjdesi, yapımını üstlendiği huzurevinin açılışı müjdesi oldu. Geçtiğimiz ay Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İzmir programına bizzat kendisine arz ettiği huzurevinin açılması için destek isteğinin karşılık bulduğunu ifade eden Büyükkutlu, “Huzurevinin hizmete girmesi için eleman alımına başlandığını sevinerek haber aldık. Bana verilen bilgiye göre, Mart ayı içinde bu önemli tesisimizin hizmete açılacağıdır. Uzun süredir, ilçemiz için önemli bir ihtiyaç olan bu tesisin açılması konusunda çaba gösteriyorduk. Değerli cumhurbaşkanımızın destekleriyle inşallah önümüzdeki ay huzurevimiz, ihtiyacı olan vatandaşlarımızın hizmetine açılacaktır. Bu güzel gelişmede katkısı olan değerli cumhurbaşkanımıza, milletvekillerimize ve bürokratlarımıza teşekkür ediyorum. Yalvaç’ımıza hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Mustafa Büyükkutlu’nun ikinci müjdesi de, yine binasını yaparak devletimize bağışladığı bir hayrıyla ilgili oldu. Büyükkutlu’nun verdiği bilgiye göre, Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’ne bağlı Büyükkutlu Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, önümüzdeki yıl 3. bölümüne öğrenci alacak. Mevcut olan Muhasebe ve Finansal Yönetim ile Bankacılık ve Sigortacılık bölümlerine ilave olarak, Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik Bölümü de, öğretim üyesi kadrosunun tamamlanmasıyla önümüzdeki yıl öğrenci alımına hazır hale geldi. Büyükkutlu’nun okulla ilgili verdiği bir diğer güzel haber de, okulun fakülteye dönüşümüyle ilgili olarak önümüzdeki ay öğretim üyesi kadrosunun tamamlanmasının ardından YÖK’e gerekli başvuruların yapılacağı haberi oldu. Bugün, Isparta’da görüştüğü ISUBÜ Rektörü Prof.Dr. İbrahim Diler’in kendisine bu iki konuda güzel haberler verdiğini belirten Büyükkutlu, “Okulumuzun büyümesi ve daha kaliteli hale gelmesi için her türlü desteği vereceğimizi söyledik. Sağolsun rektörümüz de bu konuda her türlü gayret ve desteği esirgemiyor. İnşallah önümüzdeki yıl hem üçüncü bölümümüz açılacak hem de okulumuz fakülteye dönüşmüş olacak. Bu da, okulumuzun daha kaliteli hale gelmesi ve daha çok öğrenci çekmesine vesile olacaktır. Bu konuda destek veren Sayın Rektörümüz Diler’e ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Bu güzel haber de ilçemiz için hayırlı olsun.” dedi.

Biz de bu güzel haberleri ve gayretleri için değerli, hayırsever büyüğümüz Mustafa Büyükkutlu’ya teşekkür ediyoruz.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.