• MODA YAPI

logo

13 Ekim 2017

MUSALLA CAMİİ YIKILIYOR

Yalvaç İlçe Müftülüğü yanında bulunan ve ilçemizin önde gelen camiilerinden Musalla Camii yenisi yapılmak üzere yıkılıyor.

1976 yılında hizmete giren Musalla Camii’nin artık ihtiyaca cevap verememesi üzerine harekete geçen Yalvaç İlçe Müftüsü Abdülkadir Çakıl’ın verdiği bilgilere göre yapılacak yeni Musalla Camii aynı yerde hayırsever vatandaşların yardımlarıyla daha geniş bir alana inşaa edilecek.

Mevcut camii alanının 120 m2 olduğunu belirten  Müftü Çakıl, yeni camii alanının 330 m2 olacağını ve yaklaşık maliyetinin 1 milyon 200 bin TL. civarında olduğunu bildirdi. Müftü Çakıl, bu miktarın yaklaşık 500 bin TL’sinin Yalvaçlı hayırsever iki kardeş tarafından karşılanacağını, kalan kısmı için de Yalvaçlı vatandaşların desteğini beklediklerini ifade etti.

1976 yılında yapılan Yalvaç Musalla Camiinin artık yetersiz kaldığını bildiren Çakıl, “Yalvaç’ın gözbebeği Musalla Camiinin Yalvaç’a yakışır bir güzellikte yeniden yapmak için harekete geçtik. Bunun için ilk olarak Türkiye Diyanet Vakfı’ndan yıkım yetkisini alarak yıkım çalışmalarına başladık. Belediyemize ruhsat için müracaatımızı yaptık, inşallah en kısa zamanda inşaatımıza başlayacağız. 120 m2.’lik cami alanı 330 m2’ye çıkacak. İki minareli olarak yapmayı düşündüğümüz projemize göre zemin katta 4-6 yaş çocuklarımız için kreş ve Kuran Kursu bulunacak. Amacımız Yalvaç’ı buraya yakışan güzel bir camiiye kavuşturmak. İnşallah çalışmalara başladıktan sonra birkaç ay içinde zemin katı ibadete açacağız. Yalvaçlı kardeşlerimizin de Musalla Camii için gerekli desteği vermeleri halinde yaklaşık bir yıl içinde yeni Musalla Camiimizi ibadete açacağız. Ayrıca 4-6 yaş kreş ve Kuran Kursumuzu da faaliyete geçireceğiz inşallah. Tüm bunları yaparken Yalvaçlı diğer hayırseverlerin de desteklerini beklediğimizi ifade ederken maliyetin 500 bin TL’lik yarısını üstlenen kardeşlerimize şimdiden teşekkür ediyoruz” dedi.

MEDION Digital Camera

musalla-1

MEDION Digital Camera

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.